Izjave poslije utakmice Mornar - Cedevita (102:103)

Mihailo Pavićević, trener Mornara:

„Čestitam ekipi Cedevite na pobjedi. Četrdeset minuta su se borili, dali sve od sebe i nisu krivi što smo ih, pred ove Novogodišnje praznike, častili ovom pobjedom.  Ovakav poraz, sigurno, teško pada, jer maltene 30 minuta smo igrali možda i ponajbolju utakmicu ove sezone. Znali smo kako da ih napadnemo, u prvom poluvremenu smo igrali odbranu a kad smo poveli 15 razlike, prestali smo da je igramo. Razigrali smo Pulena, a znali smo i na to smo skretali pažnju, da je on  igrač koji može da završi utakmicu s nula poena, a može da postigne 30 za dvadeset minuta kao što je bilo ovdje. Suviše otvorenih, lakih šuteva smo mu dozvolili iako smo znali da jedino on može da okrene utakmicu.

Da stvar bude još gora, kad smo ušli u neizvjesnu završnicu, gdje sam prozivao napade da idemo na prodor, jer to teško brane sa Stipanovićem, mi smo se odlučili za šut za tri poena. Šutnuli smo čak 41 trojku. Prosto neshvatljivo, kao da u tim trenucima nismo imali mozga. Odigrali smo nepametno, šutnuli smo pet-šest trojki bez ikakvog rezona, kad smo morali da ih napadnemo driblingom i rezultat takve igre je ovaj poraz.

Kad imaš lidera u ekipi zna se ko šta radi, mi smo u posljednjem minutu kad je svima u dvorani duša bila u grlu, forsirali šut za tri poena. Pravi lider ovakvu utakmicu  privodi kraju. Mi ga nemamo.“

Slaven Rimac, trener Cedevite:

„Bila je to isključivo napadačka utakmica s puno poena s jedne i s druge strane. Otvorili smo utakmicu s veoma napadačkom postavom, jer smo znali da će se sve svesti na taj, napadački učinak. Praktično, do 25-26. minuta nismo funkcionisali, imali smo mnogo problema. Međutim, na kraju te treće četvrtine, promjenom u odbrani i agresivnjom igrom, uspjeli smo poremetiti ritam Mornara i šta reći – sreća je bila na našoj strani. S obzirom na posljednje pobjede i samopouzdanje, taj naš pobjednički mentalitet u presudnim trenucima na kraju nađe i najbolja rješenja. Ali, isto tako, ne bi bilo nezasluženo da je Mornar dobio, s obzirom da je vodio 35 minuta.

Neko moje igračko i trenersko iskustvo govori da se ništa ne može napraviti tek kad je na semaforu nula vremena. Kako se danas igra košarka ni sa 15 razlike u zadnjoj četvrtini nisi siguran, dvije trice i odmah su problemi. Svaka čast mojim igračima na ovj pobjedi koja je mnogo više od toga, s obzirom na promjene u rosteru, povrede, kao i da dolazimo s jako napornog puta.“