Od 8 poraza u prvom dijelu ABA lige ove sezone košarkaši Mornara imaju najviše razloga da tuguju zbog poslednjeg, protiv Cedevite u Topolici – 102:103.

Ne samo zbog poena razlike, načina na koji su propustili šansu u završnici i na koji su ispustili višak od 16 poena krajem treće četvrtine. Već prije svega zbog toga što su u prvih 30 minuta duela sa hrvatskim šampionom odigrali vjerovatno svoju najbolju igru od početka sezone, a onda kao da im je voda ušla u uši – uradili sve što nisu trebali i predali pobjedu gostima.

Mornar - Cedevita 102:103 (27:25, 26:19, 33:34, 18:25)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 2,130 Sudije: Uroš Obrknežević, Matej Špendl, Gordan Terlević

BLOKADE: Mornar 6, Cedevita 3.

Mornar: Mićović 22, Mijović, Drenovac 7, Pavić 1, Vujošević 2, Pavićević, Voler 28, Sane 9, Vranješ 16, Rebić 13, Luković 4.

Cedevita: Pulen 30, Kobs 12, Krušlin 8, Katić 5, Bajo, Žganec, Stipanović 18, Bošnjak 8, Kuk 17, Mustapić 3.

Trener Mihailo Pavićević na konferenciji za medije nakon meča kiselo se našalio riječima: „Bio je to naš novogodišnji poklon Cedeviti koji su objeručke prihvatili“.

I zbilja, samo je poklon mogao da vrati Zagrepčane sa 78:62 u 28. minutu do vođstva protiv ekipe koja je do tog trenutka kontrolisala i igru i rezultat, ali i imala više pojedinaca raspoloženih za nadigravanje, naročito u napadu.

Kada je trebalo odbraniti stečeno u prve tri četvrtine, međutim, Mornar je stao, kao da se uplašio velike pobjede. Uslijedilo je ispucavanje za tri poena (nevjerovatnih 41 šuteva iza 6,75 imao je naš sastav), odjednom su nestala druga rešenja u napadu, lopta je ispadala iz ruku...

Seriju promašaja iza 6,75 gosti su kaznili serijom 10 vezanih poena i u 35. minutu Cedevita je stigla do prvog vođstva na meču (90:91). Mornar se u tom trenutku pokrenuo i sa dva pogođena bacanja Vranješa i potom efektnog koša Mićovića nakon kontre vratio u vođstvo (94:91).

U završnici, međutim, bekovi našeg tima nisu imali rešenje za plejmekera Cedevite Pulena. Nije bilo dovoljno ni vođstvo na 42 sekunde prije kraja poslije trojke Volera...