Košarkaši Mornara rutinski u poslednjem kolu ABA lige slavili protiv MZT-a - 106:85.

Ligaški dio sezone za pamćenje “ponosa Bara” završen je sa 6 poena preko stotke u košu rivala, +31 i petominutnim ovacijama najvjernijih navijača!

Sve uz najteži statistički podatak u istoriji kluba: Mornar je regularni dio regionalnog šampionata završio skorom 14-8, odnosno sa tri pobjede više od Partizana, šestostrukog prvaka ABA lige koji je sezonu završio na 5. mjestu.

“Feneraš ABA karavana” bio je, očekivano, lagan protivnik za ekipu koja je i drugu godinu zaredon bila hit regionalnog prvenstva. Već nakon pet minuta igre domaćin je imao dvocifrenu prednost (14:4), a početkom druge četvrtine i čitavih 20 poena viška (33:13).

Barani su nakon toga blago usporili i rutinski odigralido kraja, tako da zadovoljni budu i najvjerniji navijači kluba ali i da se uštedi energija kod glavnih aduta ekipe pred plej of ABA lige i revanš sa Ostendeom u četvrtfinalu FIBA kupa.

Opuštanje domaćina gosti su iskoristili da se u finišu poluvremena vrate na jednocifreni minus, ali je u drugom poluvremenu dominacija Mornara koja je u finišu donijela i rekordnih 35 poena prednost (13:68).

U strijelce su se upisali svi igrači Mornara pa i Lazar Pavićević, nekadašnji kadetski reprezentativac Crne Gore i sin menadžera najpopularnijeg barskog sportskog kolektiva Đorđija, koji od povratka u tim nakon studija u Americi nije dobijao priliku da se "upiše" u ABA ligi...

Mornar – MZT 106:75 (29:13, 21:28, 29:17, 27:17)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,500 SUDIJE: Sreten Radović, Sašo Petek, Denis Hadžić

MORNAR: Pavićević 4, Ćalić 2, Mićović 8, Nidam 10, Mijović 5, Pavić 25, Vujošević 7, Mugoša 13, Ros 15, Vranješ 14, Bakić 3.

MZT: Nastovski 4, Majstorović 5, Sokolov, Lalić 22, Penov 5, Simonovski 24, Spasojević 2, Stojanovski 10, Maslinko.