Sa deset igrača u rosteru i za dalekometnu paljbu neraspoloženim Jeremićem, Mornar Barsko zlato je u finalu Kupa protiv Budućnosti oduševio u prvom poluvremenu a onda stao - 77:89.

Barani ni u sedmom finalu Kupa nisu uspjeli da nađu put do trofeja, mada se nakon serije malera kroz koji je klub prošao minulih mjeseci činilo da su šanse za to večeras bile svedene na teoriju. Nakon furioznog starta i rapsodije narandžasto-plavih u prvoj četvrtini u kojoj su gosti imali i 13 poena viška činilo se da je iznenađenje u Bemax areni ipak moguće.

Nada je trajala do finiša treće četvrtine kada je Budućnost preokrenula a Mornar vidno gubio dah opterećen skraćenim rosterom i ličnim greškama ključnih igrača. U prvom poluvremenu briljirali su Živanović i Mozli, ali je u trećem kvartalu dugo Barane "u životu" održavao Šehović koji je do pred kraj ove dionice jedini pogađao u napadu. Sredinom ovog perioda Podgoričani su serijom 11-0 od 45:48 stigli do 56:48 i to je, ispostavilo se, bio prelomni period meča. Mornar se, istina, nije predavao i na četiri minuta prije kraja imao je priliku vrati rezultatsku neizvjesnost utakmici ali je na minus 10 lako prokockao napad za priključak.

Budućnost VOLI - Mornar Barsko zlato 89:77 (21:30, 16:14, 29:16, 23:17)

Podgorica - Dvorana "Bemax arena". Sudije: Lučić, Vuković, Ćetković.

BUDUĆNOST: Kobs 9, Su. Šehović 4, Micov 5, Barović, D. Nikolić, Z. Nikolić 12, Jagodić Kuridža 14, Drobnjak, Popović 13, Rid 13, Peri 19.

MORNAR: Mihailović 13, Jeremić 5 (4sk), Živanović 20 (5sk), Šehović 17 (5sk, 3as), Smit, Laziić 5 (4sk, 3as), Vesković, Miković 4sk, Vranješ, Mozli 17 (4sk)