Za prolaz u četvrtfinale FIBA kupa košarkašima Mornara trebaće seledeće nedjelje u Topolici pobjeda od 14 poena razlike protiv Ostendea.

U prvom duelu sa belgijskom predstavnikom Barani su poraženi 84:71, u meču u kojem su odigrali slabo u završnici svake četvrtine, naročito treće kada se domaćin prvi put odlijepio na dvocifrenu razliku koju je potom sačuvao u nastavku.

Uprkos izostanku povrijeđenog Uroša Lukovića, jednog od dva ključna igrača barskog ABA ligaša ove sezone, Mornar je kontrolisao igru i rezultat sve do sredine treće četvrtine. Tokom većeg dijela prvog poluvremena gledana je rezultatska klaskalica u kojoj je najubjedljivije vođstvo Mornar imo na samom startu kada je trojkom Nidama pa poenima Vujoševića poveo 5:0.

Domaćin se odmah vratio srijom 8-0, ali je potom gledana igra u ritmu "koš za koš" sve da završnice prvog kvartala u kojoj je domaćin preokrenuo serijom 5-0 pa potom produžio seriju u drugom dijelu na 9-0 za,u prvom poluvremenu, najbujedljivijih 6 poena razlike (26:20).

Barani su brzo uhvatili priključak, ali su na preokret čekali do 23. minuta kada su poveli 45:46. U drugom dijelu ove dionice, međutim, domaćin je odigrao mnogo bolje i serijom 12-3 stigao do prvog dvocifrenog vođstva 65:53.

Lišeni pomoći Lukovića u reketu, Barani u poslednjemkvartalu nisu imali snage da se vrate u rezultatski egal, a u poslednjem minutu domaćin je mini serijom 6-0 stigao do rekrodnih 15 poena prednosti (84:60), pa četu Mihaila Pavićevića u revanšu za sedam dana u Topolici čeka veoma težak zadatak naročito imajući u vidu da Luković neće moći da nastupi ni u tom meču.

Koliko je odsustvo prvog centra Barana uticalo na sihod meča dovoljno govori i samo podatak da je belgijski tim imao čak 18 skokova više od Mornara...

Mornar – Ostende 84:71 (22:20, 18:17, 25:18, 19:16)

ŠUT ZA TRI POENA: Ostende 7/21, Mornar 8/32 SKOKOVI: Ostende 32+14, Mornar 21+7.

OSTENDE: Buza 3, Đorđević 15, Filer 13, Jagodić-Kuridža 5, Jekiri 7, Kestelot, Lasisi 12, Mihailović 2, Mvema 5, Majers 17, Salumu 2, Švartc 3.

MORNAR: Bakić, Ćalić, Mićović 16, Mijović, Mugoša 3, Nidam 23, Pavić, Pavićević, Ros 13, Vranješ 5, Vujšević 11.