Na tri minuta i 12 sekundi prije kraja prvog poluvremena malo ko u Topolici vjerovao je da će "Ponos Bara" imati priliku da se za tri dana bori u majstorici za titulu prvaka Crne Gore.

Na semaforu Topolice stajao je neutješan rezultat za domaćina 26:48 i činilo se da će Budućnost "pješke" izboriti trijumf u četvrtom meču finala i odbraniti titulu. A onda se desio preokret koji je minulih godina postao zaštitni znak barskih "mornara" - nevjerovatni preokret koji je donio pobjedu 78:71!

Barani su tesali minus u serijama a pred posljednju četvrtinu sveli su zaostatak na osam poena (62:54), nakon čega je živnula uspavana publika. Trojkom Aleksandra Lazića šest i po minuta prije kraja razlika se istoila na samo dva poena i Topolica je počela da "ključa" kao u najboljim danima. Trojkom Vladimira Mihailovića na četiri minuta i 53 sekundi prije kraja stigao dočekan je preokret - 67:66, nakon čega se Barani nisu zaustavljali. Šehović je podigao na 2:21 prije kraja prednost na 72:66 a onda je dozu straha navijačima Mornara unijela peta lična Mihailoviću pri šutu Kobsa za tri. Plejmeker Budućnosti pogodio je dva od tri penala (72:68), da bi 79 sekundi prije kraja pogodio trojku za 74:71.

Imao je Kobs šut za tri za izjednačenje, ali nije pogodio nakon čega je Peri napravio faul u pokušaju da se domogne lopte i omogićio Strahinji Mićoviću dva slobodna bacanja. Krilni centar Mornara koji je s maskom zbog povrede nosa u drugom meču pogodio je jedan penal ali je Smit nakon toga "ukrao" loptu Kobsu, da bi Marko Jeremić trojkom stavio tačku na dileme hoće li se igrati majstorica 17 sekundi prije kraja.

Mornar Barsko zlato - Budućnost Voli 78:71 (14:26, 21:22, 19:14, 24:9)

DVORANA: topolica GLEDALACA: 800 SUDIJE: Radomir Vojinović,Radoš Savović,Sava Ćetković

MORNAR: Mihailović 14 (9as, 4sk), Mićović 13, Jeremić 15 (6as, 3 sk, 5/8 za tri), Živanović, Šehović 17 (3as, 3sk), Smit 8 (6sk), Rakočević 2, Lazić 6 (10sk), Marljukić, Vesković, Miković 3, Vranješ.

BUDUĆNOST: Kobs 12, Šehović 6, Barović 12, Sili 9, Tarolis 8, Nikolić 6, Jagodić Kuridža 3, Drobnjak 7, Popović 2, Peri 6

Poslednja utakmica sezone u Baru imala je sjajnu uvertiru pošto je pred početak predsjenik Mornara Đorđije Pavićević najboljem crnogorskom košarkašu Nikoli Vučeviću uručio dres matičnog kluba sa brojem 9. Dres je odmah obukao Nikolin stariji sin Filip koji je uz ovacije sa tribina otrčao do svog mjesta u topolici, tik kraj klupe Mornara.

Majstorica finala igra se u srijedu u Morači.