Mornar nije uspio da napravi brejk ni u drugom meču finalne serije igranom u Morači iako je ponovo imao priliku za to - 88:78.

Rezultat ne odgovara odnosu snaga viđeom na terenu jer su Barani do tri minuta pred meč bili u igri i prijetili preokretom. Bolju koncentraciju, između ostalog i zahvaljujući dužem rosteru, imao je domaćin.

Treći duel donio je bolje izdanje podgoričkog tima ali je "Ponos Bara" iako lišen pomoći Strahinje Mićovića sve do završnice bio u meču, povremeno imao prednost, padao i vraćao se nakon svakog bijega domaćina osim u samoj završnici.

Za razliku od prethodna dva duela u finalu plej ofa, ovog puta je rezultatsku inicijativu imala Budućnost koja je, izuzev u nekoliko kraćih intervala, bila u vođstvu koje je u prvom poluvremenu dostizalo sedam poena razlike, a u nastavku i +13 (64:51). Do najubjedljivijeg vođstva Podgoričani su stigli serijom 11-0, na koje su Barani par minuta kasnije uzvratili istom mjerom!

Mornar je u trećem meču nosio sjajnim Marko Jeremić (23 poena, 4 asistencije uz sedam trojki iz 13 šuteva!).

U završnom periodu Budućnost se sa četiri vezana poena odlijepila na plus 11, ali je upravo Jeremić sa dvije trojke još jednom u ovom meču vratio Barane u "život".

Utakmica je definitivno prelomljena na tri minuta prije kraja kada je Jagodić-Kuridža pogodio trojku a potom Tarolisa sa distance donio domaćinu plus osam na šta Barani nisu imali odgovor.

Budućnost Voli - Mornar Barsko zlato 88:78 (24:24, 23:21, 24:19, 17:14)