Mornar je naplatio "brejk" u polufinalnoj seriji plej ofa crnogorskog prvenstva sa Derbijem u Podgorici, i u drugom duelu izborio plasman u svoje sedmo finale nacionalnog šampionata.

Nakon trilera u Kući košarke u kojem je trojkom uz zvuk sirene Aleksandar Lazić riješio pitanje pobjednika, (76:73), "Ponos Bara" je u Topolici rutinski slavio 81:69.

U današnjem meču, Mornar je put do trijumfa otvorio odbranom - rival je sveden na mali broj poena, a u pojedinim trenucima duela domaćina je služio šut (12 trojki, 48 odsto šut iza 6,75), uz procenat od skoro 60 odsto šuta iz igre. Prvu četvrtinu su obilježile dvije serije ekipa, prvo SC Derbija od 8:0 za vođstvo od 13:6, onda Mornarova od 13:0 za 19:13. Do kraja četvrtine su gosti uspjeli da smanje zaostatak na posjed (24:22).

Meč u „Topolici” bio je rezultatski neizvjestan do sredine druge četvrtine, kada su gosti serijom 9-0, izjednačili na 31:31. Od tog trenutka Mornar je ponovo dodao gas poveo i do poluvremena pobjegao na 11 poena razlike (50:39).

Derbi je u trećoj četvrtini prišao na minus šest (60:54), ali Mornar odmah odgovorio serijom 12-3 da bi na sedam minuta prije kraja poveo sa rekordnih 15 poena razlike (72:57).

Gosti se ni nakon toga nisu predali a nada u preokret ukazali im se na dva minuta prije kraja kada je Megi pogodio trojku uz peti faul Mihailovića, pa sa bacanja sveo razliku na 75:69. Sve dileme riješene su vjerovatno najatraktivnijom akcijom Mornara ove sezone u kojoj je Šehović asistirao Laziću za ali ap iza glave i bijeg na +10 (79:69).

Mornar Barsko zlato – SC Derbi 81:69 (24:22, 26:17, 17:18, 14:12)

DVORANA: Topolica GLEDALCA: 300. SUDIJE: Vojinović, Savović, Vuković.

MORNAR BARSKO ZLATO: Mihailović 17 (2-1), Mićović 8, Jeremić 13 (1-1), Živanović 2 (2-2), Šehović 9, Smit 16 , Rakočević 2, Lazić 11 (2-1), Marljukić, Vesković, Miković 3, Vranješ.

SC DERBI: Nil 10 (2-2), Megi 14 (1-1), Pavlićević 4, Vučeljić, Slavković 15 (4-3), Hadžibegović, Starovlah, Vujisić 2, Baćović 10 (3-1), T. Ivišić 2, Ilić 4 (2-0), Kamenjaš 8 (4-2).

Još uvijek nije poznato kada će početi druga polufinalna serija, niti je poznat termin finala plej-ofa, jer Budućnost u utorak počinje polufinale plej-ofa ABA lige sa Partizanom, koje bi, u slučaju eliminacije, najranije mogla da završi 15. maja. Tek nakon toga bi mogla da igra sa Podgoricom, pa bi Mornar finale mogao da dočeka tek krajem mjeseca. U slučaju da Budućnost uđe u finale regionalnog takmičenja, na finale plej-ofa bi moglo da se čeka do sredine juna!