Petu sezonu zaredom, košarkaši Mornara igraće u finalu domaćeg prvenstva!

U novu bitku za titulu crnogorskog šampiona, „Ponos Bara“ stigao je nakon dvije pobjede protiv Studentskog centra, od kojih je druga izvojevana nešto teže nego u prvom meču.

U podgopričkoj „Kući košarke“ Mornar je otpor domaćina slomio tek u posljednjih dva i po minuta.

U prvoj četvrtini igralo se uglavnom u ritmu „koš za koš“ a nijedan sastav nije imao više od tri poena prednosti.

Studentski centar je u drugoj četvrtini poveo 39:32 ali je Mornar do odmora prepolovio zaostatak (43:39).

U drugoj poluvremenu je proradio šut za distance Barana (četiri trojke u ovom kvartalu), što je donijelo višak od šest poena (59:53). Domaćin je tada odgovorio serijom 11:0 za preokret - 64:59.

U poslednjem kvartalu Barani su zaigrali još čvršće u odbrani, trojkom Vranješa u 33. minutu pobjegli na 71:65, ali su Podgoričani uzvratili serijom 6-0 za novo izjednačenje (71:71).

U završnici je međutim, došlo do izražaja veće iskustvo Barana:  Vranješ sa četiri bacanja i Lazić polaganjem donijeli su rekordnih 7 poena viška (81:74) na 54 sekunde do kraja, nakon čega više nije bilo koševa.

Studentski centar – Mornar 74:81 (21:21, 22:18, 21:22, 10:20)

DVORANA: „Kuća košarke“. GLEDALACA: 50. SUDIJE: Rutešić, Radinović, Vuković.

STUDENTSKI CENTAR: Sudar, Megi 5, Pavlićević 13, Pajović, Todorović, Slavković 7 (5-3), Vujisić 2, Kojičić, Drobnjak 22 (4-3), Žugić, Barović 10 (4-2), Tejić 15 (3-1).

MORNAR: Vesković, Živanović 3, Jeremić 10 (4sk), Gordić 13 (10as), Mugoša, Cenović, Lazić 8 (4sk), Vujošević 2, Marljukić, Vranješ 22 (5/8 za tri, 5as, 5sk), Bjelica 15 (7sk), Luković 8 (10sk).

Prvu utakmicu u finalnoj seriji plej ofa protiv Budućnosti, Mornar igra u četvrtak od 20:30 u Podgorici.