Iako bez šestorice Amerikanaca i Seada Šehovića, Mornar je rutinski stigao do pbjede u prvom duelu polufinalne serije sa Studentskim centrom - 95:88.

Najzaslužniji za takav epilog bio je Nemanja Vranjše koji je imao šuterski šou kao u najboljim danima (33 poena, 6/5 za tri za nepuna 23 minuta provedena na parketu). Konačan rezultat ne pokazuje pravi odnos snaga jer je trener "Ponosa Bara" Mihailo Pavićević u finišu meča forsirao juniorsku petorku što su gosti iskoristili da ublaže poraz.

Gosti su prvo i jedino vođstvo (3:2) imali u prvom minutu meča da bi domaćin već nakon tri i po minuta igre stigao do dvocifrene prednosti (15:4).  U prvoj četvrtini Barani su dva puta imali po 13 poena prednosti (19:6, 22:9). I u drugom periodu domaćin je kontrolisao rezultat, takođe imao u dva navrata 13 poena viška (41:28, 48:35), da bi sve dileme bile riješene u trećem kvartalu kada je Mornar poveo sa rekordnih 18 poena razlike (74:56).

"U ovom sastavu smo odigrali mnogo bolje nego što sam ja očekivao. Jer, Studentski centar je vrlo iskusna ekipa, sastavljena od provjerenih igrača, tu su Barović, Pavlićević, dva-tri dobra Amerikanca, zatim Tejić, Drobnjak, sve su to dobrti igrači. Očekivao sam da ćemo malo teže doći do pobjede. Međutim, napravljena je neka atmosfera u ekipi, momci igraju pošteno, daju sve od sebe, i rezultat takve igre je dosta laka pobjeda večeras. Raduje me što neki mladi igrači koriste minutažu, i pokazuju da s pravom treba da im posvetimo više pažnje u narednom period", kazao je trener Mornara Mihailo Pavićević.

Mornar – Studentski centar 95:88 (24:15, 24:22, 28:29, 19:22)

DVORANA: “Topolica”. GLEDALACA: 100. SUDIJE Jokić, Kaluđerović, Vujičić.

MORNAR: Vesković, Živanović 4, Jeremić 8 (2-1), Gordić 8 (2-0), Mugoša 8, Cenović, Lazić 10 (3-2), Vujošević, Marljukić 1 (4-1), Vranješ 33 (6-6), Bjelica 11 (4-4), Luković 12.

STUDENTSKI CENTAR: Alen 19, Megi 14, Pavlićević 16 (5-4), Pajović 2, Slavković 8 (2-2), Vujisić 2, Drobnjak 14 (7-7), Todorović, Barović 5 (2-1), Tejić 8 (4-2).