Mornar je u drugom meču finale serije plej ofa odigrao mnogo bolje nego  prvom duelu, ali nije uspio da uzvrati “udarac” Budućnosti.

Do sredine poslednje četvrtine činilo se da još uvijek aktuelni šampion putuje ka prvoj pobjedi u ovosezonskom finalu, ali je bolji finiš imala podgorička ekipa.

Mornar – Budućnost 74:84 (20:23, 27:21,16:24, 11:16)

DVORANA:
Topolica GLEDALACA: oko 2,000 SUDIJE: Igor Dragojević, Zdravko Rutešić, Radoš Savović

MORNAR: Jelenić 14 (4/9 za tri, 2as), Mićović 12 (2/5 za tri, 2 as), Mijović 3, Mugoša 9 (9sk), Marljukić, Pavić 4 (4sk), Vujošević 2, Cenović, Živanović, Vranješ 7 (7sk, 3as), Rebić 11 (8as), Luković 10 (7sk, 2as).

BUDUĆNOST: Džekson 15, Su. Šehović, Barović 5, Se. Šehović 11, Starovlah, Gordić 18, Z. Nikolić 3, Pajović, Drobnjak, Bel 10, D. Nikolić 18, Žugić.

U odličnoj atmosferi Topolice, Mornar se držao dobro sve do finiša, iako je igrao na mahove padajući i uzdižući se u gotovo svakoj četvrtini.

Konačni rezultat nikako ne odslikava zbivanja na terenu jer su Barani u 34. minutu vodili 72:68, a prije toga ni u jednom trenutku nisu dozvoljavali rivalu da pobjegne na više od 7 poena razlike, koliko su u nekoliko navrata i sami bili u višku.

U prvoj četvrtini gosti su bježali do 5 poena (6:11), izabranici Mihaila Pavićevića pravili preokret (14:13), ali potom greškama dozvolili rivalu da na kraju ove dionice bude u vođstvu.

U drugom kvartalu viđena su tri velika preokreta – Mornar je trojkama Mijovića i Jelenića vratio vođstvo u 14. minutu (28:27), Podgoričani uzvratili serijom 7-0 (28:34), nakon čega je viđena serija domaćina 11-0 (41:34).

I drugo poluvrijeme obilovalo je preokretima. Budućnost je u finišu treće dionice “pobjegla” na 61:68, Mornar novom serijom 11-0 okrenuo na 72:68, nakon čega je viđena serija Budućnosti 16-2 kojom je i riješeno pitanje pobjednika.