Mornar nije uspio da u “dvokoraku” izbori plasman u finale Superlige iako se tokom većeg meča u Nikšiću činilo da je na dobrom putu da izbjegne majstoricu sa Sutjeskom.

Sutjeska – Mornar 75:73 (20:26, 10:15, 21:11, 24:21)

Dvorana u Nikšiću Gledalaca: 500 Sudije: Miloš Koljenšić,Ognjen Jokić, Milosav Kaluđerović

Sutjeska: Goranović, Pavlićević 23 (6as), Gardašević, Vulević, Knežević 21 (6sk, 7as), Ćalić 3 (6sk), Vujović, Spasojević 11 (10sk), S. Vuković , Brkić 9, Lalović 8 (6sk), Varajić.

Mornar: Jelenić 5, Mićović 3 (4sk), Mijović 8 (5sk), Mugoša 12 (5sk), Marljukić , Pavić 5 (5sk, 3as), Vujošević 4 (3sk), Pavićević, Kostić, Vesković, Rebić 18 (8as), Luković 18 (7sk).

Barani su dobro počeli ali lose završili drugi polufinalni meč plej ofa sa Sutjeskom. Agresibnom odbranom na startu meča izabranici Mihaila Pavićevića zaustavili su glavne šutere domaćeg tima a u ofanzivi sjajno je funkcionisala “osovina” Rebić – Luković pa se na dvocifreno vođstvo čekalo samo tri minuta (2:12).

Nikšićani su zaprijetili u finišu prve dionice ali su Barani uhvatili ponovo dobar ritam u drugoj dionici i na poluvrijeme otišli sa 11 poena viška (30:41).

U nastavku je gledana druga slika na terenu pošto je oslabila odbrana Mornara a proradio bekovski tandem Sutjeske Knežević-Pavlićević i do kraja treće četvrtine od +11 Mornaru je ostao samo poen viška.

U završnoj dionici domaćin je imao bolju koncentraciju i serijom od sedam vezanih poena Draška Kneževića uspio da preokrene rezultat na 70:65. Pavlićević je na dva minuta prije kraja pogodio trojku za 73:67nakon čega je uslijedila dramatična završnica u kojoj su Mugoša i Rrebić promašili trojke za izjednačenje.