Demo Post

Šampion ABA lige nije uspio da zaustavi zahuktali Mornar u barskom hramu košarke. Četvrta utakmica finalne serije plej ofa Superlige bila je i poslednja predstava košarkaške sezone u Crnoj Gori.

Mornar je bio na nivou spektakularne atmosfere u svojoj Topolici, u utakmici koja je bila lišena rezultatske neizvjesnosti već od sredine poslednje četvrtine kada se domaćin “odlijepio” na 20 poena razlike.
Barani su u poslednjem meču sezone potvrdili da su tempirali formu upravo za bitku za titulu crnogorskog šampiona i zahvaljujući tome sezonu su okončao velikim trofejom. Strahovanje da će propuštena prilika da već u trećoj utakmici riješe pitanje pobjednika finala Superlige, pokazala su se bezrazložnim jer je barski sastav večeras djelovao sigurnije i nadmoćnije od rivala nego uprva dva duela koja je takođe dobio.

Budućnost je uspjela da zaprijeti samo na početku bijegom na 4:9 i potom da početkom treće četvrtine sa minus 10 stigne do tri poena zaostatka. Svaki put kada bi Džikićevi izabranici zaprijetili preokretom, međutim, Pavićevićeva "četa" imala je spreman odgovor. Nekada trojkom sa devet metara Vranješa, nekada harlemovskim kucanjem u letu Lukovića, nekada efektnim prodorima Nidama i Rosa.

U prvom poluvremenu Barane je "vukao" ka tituli najviše Mićović koji jebio i najbolji akter finalne predstave. U drugom poluvremenu Nidam je preuzeo stvari u svoje ruke a u poslednjoj "otpor" Podgoričana slomili su sa nekoliko efektnih koševa Vranješ i Ros. Uz sjajnog Lukovića, Vujoševića i Pavića to je bilo više nego dovoljno da domaća publika tokom poslednjih pet minuta na nogama bez straha išekuje za Bar istorijsko košarkaško slavlje.

Mornar - Budućnost Voli 75:63 (24:15, 15:14, 18:20, 18:14)

MORNAR: Pavićević, Ćalić, Mićović 18, Nidam 14, Miović, Pavić 6, Vujošević 4, Mugoša, Ros 11, Vranješ 12, Bakić, Luković 10.

BUDUĆNOST: Ivanović 16, Slavković, Su. Šehović, Barović 2, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 5, Ilić 5, Z. Nikolić 2, Gibson 14, Lendri 5, D. Nikolić 13.