Košarkaši Mornara odabrali su teži put do pobjede protiv Rige u 8. kolu FIBA lige šampiona, iako se nakon 26. minuta igre činilo da su krenuli prečicom do trijumfa.

Mornar – Riga  106:99 (29:17, 25:28,19:16, 15:27, 18:11)

ŠUT ZA TRI: Mornar 13/27, Riga 18/37,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 27/34, Riga 17/21,
SKOKOVI: Mornar 26+15, Riga 22+13,
ASISTENCIJE: Mornar 16, Riga 22,
UKRADENE LOPTE: Mornar 7, Riga 7,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 12, Riga 16,

MORNAR: Pulen 27 (4/6 za tri, 3sk, 4as), Nidam 16 (2/4 za tri, 2sk, 4as), Šehović 4 (3sk, 2as), Ros 3, Begić 8 (5sk), Vujošević 2, Pavićević, Voler 8, Markota (3sk), Vranješ 16, Bjelica 17 (4sk), Luković 5 (9sk).

RIGA: Stumbris 14, Freimanis 19, Medford 11, Krajina 6, Thames 9, Iljins, Madsen 12, Medis 3, Blums 9, Kuruks 11.

Tokom prvog poluvremena i prvom polovinom treće četvrtine, naime, Mornar je prikazao vjerovatno svoju najbolju igru u dosadašnjem dijelu sezone.

U prilog tome ide i rezultat u 26. minutu meča – 69:50. Do tog trenutka atraktivna za gledanje, ali rezultatski prilično dosadna utakmica uspavala je i igrače Mornara i publiku na tribinama Topolice koja je bila ubijeđena da je pitanje pobjednika odavno riješeno.

Uspavanost domaćih igrača u tim trenucima, loše suđenje i dobra sreća u jurišu na sve ili ništa, međutim, uspavanku u Topolici pretvorili su triler ravan onom gledanom prije desetak dana u crnogorskom derbiju u okviru ABA lige kada je pobjednik odlučen tek nakon drugog pordužetka.

Ovog puta, na epilog meča moralo je da se sačeka “samo” jedan produžetak, i to zahvaljujući Džejkobu Pulenu koji se “probudio” na vrijeme da spriječi totalni preokret. Sa 11 poena u poslednjih 5 minuta regularnog dijela meča, prvi strijelac Mornara spriječio je Rigu da, nakon serije 11-0 kojom je uhvatila priključak, preokrene rezultat nakon što je dva puta imala egal.

Na 1:24 prije kraja Pulen je pogodio trojku za bijeg na 88:84, ali su Barani neshvatljivim greškama pomogli rivalu da na sedam sekundi prije kraja izjednači.

U produžetku je, srećom, Mornar imao mnogo bolju završnicu i na krilima Pulena, Nidama i Bjelice lišio svoje navijače novog stresa.