Mornar je u meču prvog kola grupe E FIBA Evrokupa na gostovanju Bahčešehiru pokazao bolje izdanje nego u prva tri kola ABA lige, ali to nije bilo dooljno i za iznenađenje u Istanbulu: 68:75.

"Ponos Bara" je odigrao bolje u defanzivi ali ponovo podbacio u napadu što je domaćin kažnjavao naročito u prvom poluvremenu. U nastavku gledana je možda i najbolja igra Barana ove sezone u takmičarskom meču pa je do kraja duela Mornar prijetio preokretom do kojeg ipak nije došlo jer je gostima ponestalo i snage i koncentracije.

Mornar je nakon četiri minuta i 12 sekundi vodio 6:4, zahvaljujući rije svega lošem izdanju domaćina u napadu. To je, nažalost, bilo posljednje vođstvo našeg tima jer je uslijedio period mnogo boljeigre rivala što se odrazilo i na rezultat (23:11). Domaćin  u ovom dijelu meča dominirao ponajviše u skoku a sličan je odnos snaga gledan i u drugom kvartalu u kojem, na sreću, domaćin takođe nije briljirao u napadu. Turci su, ipak, kontrolisali igru i rezultat i u jednom trenutku imali višak od 16 poena.

U prvom dijelu Mornar je imao čak 13 skokova manje od domaćina i isto toliko poena zaostatka. U drugoj polovini trećeg perioda Barani su konačno proigrali i u jednom trenutku smanjili razlilu na samo četiri poena (48:44). Serijom grešaka u napadu u narednim minutima gosti su propustili priliku da preokrenu rezultat pa je turski tim u poslednji kvartal ušao sa viškom od sedam poena (52:45).

Na sedam minuta prije kraja utakmice domaćin je ponovo bio na + 13 (60:47) i činilo se , činilo se da su Barani podigli "bijelu zastavicu" ali je potom viđena upravo suprotna rekacija - nepuna dva minuta kasnije Mornar prišao na 60:54, a na dva minuta prije kraja i na samo četiri poena zaostatka! Mihailović je pogodio za 70:66, ali potom nije pogodio trojku za potpuni priključak Neprecizan je iz otvorenog šuta na minus četiri bio i Mićović a propuštene šanse Barana kaznio je trojkom Džamal Smit na 15,4 sekundi prije kraja čime je i definitivno bilo riješeno pitanje pobjednika.

Bahčešehir - Mornar Barsko zlato 75:68 (23:11, 14:13, 15:21, 23:23)

BAHČEŠEHIR: Bentil 17, Džons 2, Hal 5, Ozmizrak 10, Bazgul 4, Ozdemir, Jilmaz, Smit 10, Savaš 17, Kandan, E. Jilmaz 10, Vilijams.

MORNAR: Mihailović 20, Luis 4, Mićović 4 (6sk), Dejvis 3 (4as), Jeremić 15 (5sk), Živanović, Šehović 3, Smit 11 (6sk), Gordić, Rakočević 6, Lazić 2 (7sk), Marljukić,

Mornar u drugom kolu, 20. oktobra, dočekuje holandski Leiden.