Serija pobjeda “Ponosa Bara” završena je, nažalost, u prvom meču TOP 16 faze igranom u Topolici: Mornar – Andora 71:74.

Iako nisu imali svoju noć, Barani su kontrolisali utakmicu, praktično, do poslednjeg minuta u koji su ušli sa dva poena viška (71:69). U završnih 60 sekundi, međutim, Mornar nije postigao nijedan poen, dok gosti jesu 5 što je i prelomilo meč.

Završnicu duela možda najbolje opisuje podatak da su u ovom periodu, gosti pogodili tri od četiri šuta, domaćin nijedan od četiri od kojih je poslednji, za produžetak, imao Pulen iz loše pozicije.

Ključni adut Andore bio je večeras skok (čak 21 više od domaćina), zbog čega dobre šuterske role Pulena i Gabriela nisu bile dovoljne da se u finiš uđe sa osjetnijim vođstvom.

Početak utakmice obećavao je još jednu šetnju “Ponosa Bara” koji je poveo 8:2 u 3. minutu, pa ubrzo nakon toga 11:4. Vajthed je sa dvije trijke u 14. minutu donio i prvo, ispostavilo se i poslednje dvocifreno vođstvo (28:18).

Nakon toga, Mornar je izgubio ritam, a gosti to iskoristili i preko Artjoma Parahovskog uhvatili priključak pred veliku pauzu (37:34).

Na prvo vođstvo Andore čekalo se do 30. minuta kada je Senglin pogodio trojku za preokret (57:59).

Mornar je domah odgovorio, vratio se u vođstvo i u finišu imao dva puta po 4 poena viška (69:65, 71:67). Nažalost, uslijedila je završinca u kojoj za gotovo dva minuta nije postignut nijedan poen što je plaćeno porazom.

Mornar - Andora 71:74 (18:12, 19:22, 20:25, 14:15)

Dvorana „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Roša (Portugal), Fufis (Grčka), Dželik (Turska).

MORNAR: Pulen 22 (4/5 za tri), Gabriel 9 (3/5 za tri), Nidam 5, Jeremić, Gordić 9 (3as), Šehović, Smit 8 (8sk), Vajthed 9, Lazić 4, Vranješ 5, Bjelica, Luković.

ANDORA: Peres 6, Pauli 7, Olumujiva 6, Ljovet, Dime 4, Hana 16, Gijelo 8, Parahovski 12, Garsija 2, Kolom, Jelinek 2, Senglin 1.