Od istorijskog uspjeha na me]unarodnoj sceni, plasmana u TOP 16 Eurokupa, Mornar dijeli pobjeda u poslednjem kolu prve faze takmičenja, ili poraz Ulma na gostovanju lideru grupe B Unikahi, koja je i jedan od favorita za osvajanje trofeja!

Za ovakvu poziciju, Barani su se pobrinuli trijumfom protiv Bulonj Metropolitansa u Topolici – 89:78!

Nakon tijesne pobjede u meču sa Partizanom, u subotu, u kojoj izabranicima Mihaila Pavićević nije išao šut, večeras je sve funkcionisalo gotovo besprekorno, izuzev u drugoj četvrtini kada je „prazan hod“ domaćina tim iz pariza iskoristio da serijom 12-0 stigne do izjednačenja (42:42).

To je, ispostavilo se, bio i jedini rezultatski egal na meču koji je Mornar otvorio furiozno – serijom 6/7 za tri poena koja je Barane u 7. minutu odvela na +15 (25:10). Dalekometna „paljba“ u ovom periodu išla je preko Pulena (3/3), Vranješa (2/3) i Gabriela (1/1).

Nakon serije 12-0 gostiju i izjednačenja, u finišu poluvremena, Mornar se probudio i do velike pauze stekao 5 poena viška da bi na startu treće četvrtine vratio dvocifrenu prednost (58:47).

Nakon novog bijega, gosti više nisu imali snage da uhvate novi priključak pa je finiš meča bio lišen rezultatske dramatike.

U 35. minutu bilo je jasno da se postavlja jedino pitanje sa kolikom će razlikom domaćin dobiti meč jer je Nidam ubacio trojku za rekordnih +16 (85:69).

Mornar – Metropolitans 92  89:78 (32:20, 17:24, 24:19, 16:15)

Dvorana “Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Kovalski (Poljska), Majkić (Slovenija), Lavruhin (Rusija).

MORNAR: Pulen 27, Gabriel 12 (3sk), Nidam 8 (4as), Jeremić 2, Šehović 2, Smit 2 (5sk), Vajthed 12, Lazić 4 (5sk), Vujošević, Vranješ 6, Bjelica 4, Luković 9 (5sk).

BULONJ METROPOLITEN 92: B. Braun 12, Konate, Mišino 5, Ros 5, Sako, Pino 16, Gudvin 10 (2-2), E. Braun 13 (4-4), Marei 15 (10-5), Halilović 2.