Nekoliko čudnih sudijskih odluka i promašena trojka Vajtheda pet sekundi prije kraja odredile su epilog duela Breše i Mornara u Palaleonesa A2A areni: 77:75.

Barani imaju razloga da žale zbog poraza koji je znatno suzio prostor za prolaz našeg tima u drugu fazu Eurokupa: zbog toga što su imali šansu za brejk u Breši, snage da nekoliko puta uhvate “priključak” nakon što je domaćin “bježao” i na 9 poena razlike.

Mornar je serijom 5-0 otvorio duel, ali je potom dozvolio domaćinu da za dva minuta u finišu prve četvrtine uzvrati serijom 8-0 (17:10). Nakon ovog pada, uslijedila je igra u ritmu “koš za koš” i rekordno vođstvo Breše u 13. minutu (25:16), poslije čega se naš tim konsolidovao, prije svega u odbrani, i počeo da smanjuje zaostatak.

Veliki preokret desio se u finišu trećeg kvartala kada je Mornar serijom 13-0 stigao od 51:43 do 51:56. Nažalost, bolje su samu završnicu ove četvrtine odigrali domaćini pa su u poslednji period ipak ušli sa minimalnim vođstvom (57:56).

Na pola minuta prije kraja Vajthed je pogodio za izjednačenje (75:75). Brns na 11 sekundi prije kraja vratio  Brešu u vođstvo a Vajthed potom nije pogodio trojku za pobjedu na 5 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene.

Breša – Mornar 77:75 (20:14, 21:24, 16:18, 20:19)

BREŠA: Klin 4, Vitali 2, Parilo, Čeri 20, Bartolani 6, Ristić 8, Kroford 15, Brns 9, Kalinovski 2, Mos 5, Saketi 6, Ančeloti.

MORNAR: Pulen 20, Gabriel 13, Živanović, Nidam 6, Jeremić 2, Šehović 6, Smit 7, Vajthed 14, Vujošević, Vranješ 7, Bjelica, Luković.