Loše otvaranje meča, ispostavilo se, odredilo je i tok i epilog najtežeg gostovanja Mornara u prvoj fazi Eurokupa, protiv Unikahe u Malagi – 98:72.

Na prvi tajm aut šef struke Mornara bio je prinuđen nakon nepunih pet minuta igre kada je rezultat na semaforu bio 21:6.

Domaćin je duel otvorio serijom 8:1, Mornar je uspio da smanji samo za 2 poena (11:6), a onda je uslijedila nova serije Unikahe 10-0 za bijeg na +15.

Ovakav nalet španskog sastava omogućio je rafal od pet pogođenih šuteva bez promašaja iza 6,75 u prvoj četvrtini koji na početku sa dvije trojke uspijevao da amortizuje Jeremić. Nažalost, u bekovskoj liniji gostiju za šut je donekle bio raspoložen još samo Vranješ što nije bilo dovoljno da se pormijeni tok duela.

Unikaha – Mornar 98:72  (27:16, 27:18, 21:18, 23:20)

UNICAHA: Tompson 8, Fernandez 2, Brizuela 16, Diaz 5, Alonso 14, Vačinski 9, Abromaitis 8, Gerero 2, Nosa 4, Suarez 6, Gerun 8, Butel 16.

MORNAR: Pulen 6 (3as), Gabriel 8, Živanović, Jeremić 15 (4/5 za tri), Šehović 4 (4as), Smit 10 (4sk), Mugoša, Vajthed 8 (3as, 4sk), Lazić 2, Vujošević, Vranješ 14 (3/7 za tri), Luković 5.

Do kraja takmičenja u grupi B Mornar dočekuje Metropoliten i gostuje Breši i Budućnosti. Ukoliko u završnom skoru “Ponos Bara” bude imao isti učinak kao Ulm, u Top 16 fazu išao bi njemački sastav zbog boljeg međusobnog skora.