Prvi crnogorski derbi u Eurokupu završen je slavljem Mornara!

I to kakvim: U poslednjih pola minuta produžetka ušlo se sa rezultatom 82:82, lopta je plesala na 20 sekundi prije kraja na obruču domaćina, ali je završila u rukama Vajtheda koji je potom imao i završni šut – u poslednjoj sekundi, sa devet metara! Ajzea nije promašio, za trijumf desetkovanog Mornara i širom otvorena vrata druge runde Eurokupa - 85:82!.

Slavljeničku atmosferu u taboru Mornara upotpunio je poziv predsjednika kluba Đorđija Pavićevića koji je vojevao žestoku bitku sa koronavirusom.

Lijek za Kovid će vjerovatno pronaći, ali za Mornar nikada”, bila je poruka Đorđija Pavićevića stručnom štabu, igračima ali i navijačima “Ponosa Bara”.

Mornar – Budućnost  85:82 (22:22, 17:20, 20:14, 17:20, 9:6)

MORNAR: Pulen 23, Gabriel 13, Živanović, Jeremić 8, Šehović 6, Smit 8, Mugoša, Vajthed 15, Vujošević, Vranješ, Luković 9.

BUDUĆNOST: Kobs 9, Ivanović 12, Eldžim 13, Šehović 12, D. Nikolić 7, Apić 2, Mitrović, Z. Nikolić 3, Popović 7, Rid 13, Žugić 2.

Za epitet spektakla duelu u Topolici nedostajali su možda samo navijači. Mada, i pred praznim tribinama bila je to jedna od onih utakmica koje se ne zaboravljaju, zbog dramatike ali i velikog emotivnog naboja.

Veći dio meča u koji je desetkovani domaćin ušao “otpisan”, prošao je u ritmu “koš za koš”. Podgoričani su u drugoj četvrtini održavali vođstvo od 4-5 poena, a krajem treće četvrtine i sedam poena viška (48:55). Baš tada kada se činilo da utakmica ulazi u očekivani tok, Barani su pokazali svoju već godinama prepoznatljivu odliku – da ih nikada ne treba otpisivati prije vremena.

Serijom 13-1 Mornar je preokrenuo (58:55), potom u 33. minutu stigao i do rekordnog viška (70:62). Nakon naleta domaćina, međutim, uslijedio je odgovor Budućnosti koja je u završnici bila svježija zbog dužeg rostera.

Podgoričani su imali posljednji napad u regularnom dijelu ali je nakon 40 minuta igre na semaforu stajao rezultat 76:76.

U produžetku, bolji finiš imao je Mornar koji je večerašnjim trijumfom već napravio najbolji rezultat na evropskoj sceni od svog osnivanja.