U Mornarovoj pobjedničkoj seriji „upisana“ je i Breša – 95:76!

Kao i prethodne tri utakmice, „Ponos Bara“ je do trijumfa „vozio“ od starta punim gasom lišivši svoje navijače strepnje oko ishoda meča.

Mornar – Breša 95:76 (30:10, 22:25, 22:19, 21:20)

MORNAR: Pulen 3, Gabriel 11 (3/4 za tri, 6sk,), Nidam 14 (3/5 za tri, 7as), Jeremić 14 (2/4 za tri), Šehović 9 (3sk), Smit 9 (5sk(, Vajthed 9 (3sk,4as), Lazić 2 (5sk(, Pavić 2, Vranješ 11 (2/3 za tri), Bjelica 6, Luković 8 +5sk).

BREŠA: Klajn 3, Vitali 2, Pariljo, Čeri 11, Bartolani 11, Ristić 4, Kroford 11, Brns 13, Mos 6, Saketi 13, Ančeloti 2.

Protiv italijanskog sastava Barani su imali +20 već u finišu prve četvrtine, ali je duel, ipak, rešavan u drugom poluvremenu jer je nakon furioznog početka uslijedilo blago opuštanje.

Meč je otvoren serijom našeg tima 17-2 za nepuna četiri minuta. U 13. minutu razlika je dostigla 21 poen (37:16), a onda je uslijedio odgovor gostiju u vidu serije od 11-0. To je bila najava da se Breša neće predavati uprkos silovitom startu domaćina. Ovu seriju prekinuo je Šehović trojkom sa 8 metara nakon koje je viđena kosnolidacija Mornara.

Prva polovina treće četvrtine donijela je, međutim, novi nalet Breše koja je u 23. minutu prišla na 56:48! Tada je domaćina podigao Nidam efektnim prodorom pa potom i trojkom za povratak na dvocifreno vođstvo. U 28. minutu, međutim, plejmeker Mornara zaradio je četvrtu ličnu (Vajthed je zbog treće već omdarao na klupi), i činilo se da bi utakmica nenadano mogal da uđe u neizvjesnu završnicu.

Kada je zagustilo raspucali su se Jeremić i Vranješ za bijeg bezbjednih 74:56 u 30.minutu.

Pobjednik je i definitivno bio poznat u 32. minutu nakon trojke Gabriela za povratak na +21 (81:60). Rekordna razlika zabilježena je dva minuta kasnije nakon prvog koša Pulena, naravno iza 6,75 (88:64).

GRUPA B (3. kolo)

Mornar - Breša 95:76

Ulm - Metropolitans 80:86

Unikaha - Budućnost 91:87

TABELA: Mornar 2-1, Budućnost 2-1, Unikaha 2-1, Ulm 1-2, Metropilitans 1-2, Breša 1-2.