Bez povrijeđenog Vladimira Mihailovića i sa samo jednim ofanzivno raspoloženim igračem (Daron Rasel 35 poena), Mornar nije mogao dalje u beogradskom Pioniru od časnog poraza od aktuelnog šampiona regiona Crvene zvezde - 93:77.

Rasel je još jednom pokazao klasu, istina ne uz statistiku kojom je zaslužio status MVP-a 9. kola, (šest trojki iz 17 pokušaja, 5 asistencija i po tri skoka i ukradene lopte), a uz njega i čitav tim djelovao je borbenije i sinhronizovanije nego na nekim prethodnim gostovanjima "crveno-bijelima" u mnogo jačem sastavu. Uz Pecarskog koji je bio na poen od dabl-dabl učinka (8poena, 11 skokova,) i dvocifrenog Vujačića (10 poena), to ipak nije bilo dovoljno da se zaprijeti domaćinu i meč uvede u neizvjesniju završnicu.

Košem Marka Pecarskog sa 2:0, slobodnim bacanjima Marka Kovačević i i pogotkom Fetsa Rasela (najefikasniji u barskom timu u ovoj četvrtini sa devet poena), Mornar je na startu poveo 6:3, ali je Zvezda serijom 9:0 preokrenula na 12:6 i vođstvo nije više ispuštala do kraja meča.

Mornar je do poluvremena, uglavnom, zadržao procente šuta za dva poena (18-13), ali je zakazao u šutu za tri poena, jer je promašio svih osam šuteva u drugom kvartalu. Zvezda je uvećala prednost u skoku (20-12) i asistencijama (16-5), ali je domaćin na poluvremenu imao više izgubljenih lopti (10-7).

Mornar se držao u prvoj polovini druge četvrtine, nakon šest minuta je imao minus od dva posjeda (34:30), kada je Zvezda sa dvije serije od po 5:0 i 8:0, razdvojene košem Balše Živanovića, “pobjegla” na 47:32, a do odmora i na maksimalnih 16 razlike (52:26).

U trećoj četvrtini je proradila dalekometna paljba Barana, koji su ubacili četiri trojke iz devet pokušaja (Zvezda samo jednu), gosti su zadržali bolji šut za dva poena, a i smanjili su razliku u skoku (25-22), što se odrazilo na rezultat. Malo po malo, Mornar je “topio” prednost Beograđana, pa je sredinom četvrtine, nakon trojke raspucanog Rasela (14 poena u ovoj dionici), smanjio na 59:52. Nepuna dva minuta kasnije je bilo i “minus šest” (62:56), poslije koša Antonija Vrankovića, ali je to bilo najbliže što su prišloi gosti. Zvezda je brzo vratila prednost na sigurnu razliku (71:57), ali su Pecarski i Rasel trojkom sveli zaostatak na jednocifreni (71:62) pred posljednju četvrtinu.

Jednocifren minus je Mornar imao i nakon tri minuta igre u posljednji četvrtini (76:68), ali je šampion koševima Bentila i Martina povratio dvocifrenu prednost (81:68) i primorao Pavićevića na tajm-aut. Minut odmora nije ništa promijenio, jer je Zvezda, nakon trojke Petra Vujačića (81:71), ubacila još sedam uzastopnih poena za nedostižnih 88:71…

Crvena zvezda - Mornar Barsko zlato 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15)

ZVEZDA: Vildoza 8 (6as), Lazarević, Mitrović 2, Lazić 7, Martin 6 (6sk), Dobrić 10 (5sk), Raduljica 8, Ilić 11 (8sk), Nedović 3 (4sk, 3as), Marković 4 (4as), Topić 8, Bentil 26 (4sk)

MORNAR: Rasel 35 (6/17 za tri, 5as, 3sk), Živanović 7, Pirs, Vranković 4 (4sk), Kovačević 5, Marljukić, Pecarski 8 (11sk), Miković 2, Vujačić 10, Diong 3 (5sk), Vranješ 3, Radetić.

Mornar u narednom kolu, 18. decembra, dočekuje Budućnost Voli.