Ponos Bara je na gostovanju u Čačku odigrao znatno bolje nego prošle nedjelje u Topolici protiv Mege, ali to nije bilo dovoljno za trijumf: Borac - Mornar 90:87.

Da su održali nivo koji su prezentovali u prvoj dionici, izvjesno je, slavili bi sa ubjedljiom razlikom. Nažalost, Barani su nakon briljantno odigrane uvodne četvrtine, izgubili ritam, pa su od +13 u 10. minutu već u 18. minutu imali sačuvan samo poen viška (44:43). Uprkos padu, Mornar je do same završnice bio u igri za pobjedu, ali u uzbudljivoj završnici nije uspio da preokrene minimalnu prednost Čačana. Bio je to je peti poraz Mornara u posljednjih šest kola, ali ekipa je još uvijek u zoni plej ofa.

Tokom uvodnih 10 minuta u Čačku viđena je možda i najbolje izdanje Mornara u dosadašnjem dijelu sezone. Barani su u ovoj dionici ubacili čak sedam trojki (Marko Kovačević tri, Fets Rasel dvije, Marko Pecarski i Balša Živanović po jednu) iz 10 pokušaja. Uz prednost u skoku (8-5), veći broj asistencija (10-4), veći broj ukradenih (2-1) i manje izgubljenih lopti (3-4), Barani su vodili od starta i 10 minutu imali maksimalnih +13 (29:16).

U drugoj polovini druge dionice Ponos Bara ušao je u seriju grešaka u oba pravca ( čak šest izgubljenih lopti u ovoj fazi), a pri tom je stala i "dalekometna paljba" (promašena sva četiri šuta za tri poena). Na drugoj strani, Borac je ubacio prve tri trojke na meču, pa je u posljednjih pet minuta počela da se “topi” prednost Barana. Na dva minuta i devet sekundi prije odmora Tomašević je trojkom smanjio na samo poen razlike.

U trećoj četvrtini Mornar je nastavio da kvari procente šuta iz igre, a ubacio je samo jednu trojku iz čak 11 pokušaja (domaćin je pogodio tri puta), pa je Borac sredinom dionice, nakon trojke Hejla, stigao do prvog vođstva (57:56). Do kraja četvrtine se, uglavnom, igralo koš za koš, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, koje je na kraju četvrtine imao Borac (72:70), nakon serije od 6:0.

Mornar je defanzivno odigrao dobru posljednju četvrtinu, ali je nastavio pad u napadu, da bio Đoković i Tomašević uzastopnim koševima, te Lešić jednim pogođenim bacanjem, donijeli Borcu, za ovakav meč, „velikih“ šest poena prednosti (84:78), dva minuta i četiri sekunde prije kraja. Mornar do kraja nije uspio da priđe bliže od dva poena zaostatka, posljednji put osam sekundi prije kraja nakon trojke Petra Vujačića o tablu. Ali, Hejl bio siguran sa linije penala za 90:86. Vujačić je iznudio faul na 2,4 sekunde do kraja, pogodio prvo bacanje, drugo namjerno promašio, ali Mihailović iz teške pozicije, s jedne noge, nije mogao da izbori produžetke.

Borac - Mornar Barsko zlato 90:87 (21:33, 26:18, 25:19, 18:17)

BORAC: Milošević, Lešić 19, Đoković 8, Petrović 2, Tomašević 8, Kočović, Novaković 7, Radonjić 7, Todorović 4, Milovanović 3, Čarapić 3.

MORNAR: Rasel 30 (10as, 4/14 za tri), Mihailović 8 (4sk), Živanović 5, Pirs, Vranković 7, Kovačević 12 (8sk), Pecarski 16 (8sk), Miković, Vujačić 4, Diong 5 (6sk), Vranješ.

U 9. kolu AdmiralBet ABA lige Mornar u ponedjeljak 5. decembra dočekuje Split.