Kao i prošle sezone, u prvom ovosezonskom okršaju Mornara Barsko zlato i SC Derbija, slavili su gosti: 75:86.

U "malom" crnogorskom derbiju u ABA ligi “Studenti” su zasluženo slavili mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu, dok je Mornar imao period dobre igre samo tokom druge četvrtine.

Nakon spektakularnog prosjeka od 41 poena u prva tri meča, Fets Rasel je u drugoj uzastopnoj utakmici imao znatno skromniji učinak (15 poena), uz šut iz igre 16-3, i sedam poena sa linije penala. Šut sa distance nije išao ni Vladimira Mihailovića (5-0), koji je bio najefikasniji na terenu sa 16 poena, ali nedovoljno da bi "Ponos Bara" uspjšeno prebrodio očekivano nezgodnog rivala iz Podgorice.

Mornar i SC Derbi su u prvom poluvremenu podijelili po četvrtinu, uz koš prednosti domaćina na velikoj pauzi (42:40). Mornar je u drugoj dionici popravio šut za dva poena (64,7 – 42,3%), ali je bilo vidljivo da za otpor raspoloženom rivalu treba bar jedan raspoložen šuter. Nažalost, niko se u redovima Mornara nije "probudio" u nastavku. Naprotiv, domaćin je u trećoj četvrtini imao još gori učinak (ubacili samo jedan šut iz igre), a meč je bio prelomljen nakon serije Derbija 11-0, za tri minuta igre, kojom se "odlijepio na 57:48.

Mornar se poenima sa penala vratio u igru (59:55) ali je u prva dva minuta četvrte četvrtine, Tomislav Ivišić ubacio pet poena, Džekson i Vučeljić po dva za nedostižnih “plus 13” (68:55).

Mornar Barsko zlato – SC Derbi 75:86 (16.24, 26:16, 13:19, 20:27)

DVORANA: Topolica. GLEDALACA: 1.240. SUDIJE: Belošević, Nikolić, Davidov (Srbija).

MORNAR: Rasel 15 (8-7), Mihailović 16 (9-8), Živanović 6, Pirs, Vranković 12 (8-6), Kovačević 3, Marljukić, Pecarski 8 (2-2), Miković 5, Vujačić 1 (2-1), Diong 6, Vranješ 3.

SC DERBI: Džekson 16 (2-1), Megi 12, Pavlićević 2 (2-2), Ivanović, Vučeljić 9 (1-0), Slavković 4 (3-2), Hadžibegović 4 (2-2), Tasić 12 (2-2), T. Ivišić 15 (1-1), Z. Ivišić, Drežnjak 9, Tišma 3 (2-1).

Derbi je potpuno zasluženo pobijedio, od prvog do posljednjeg minuta se za to borio i uradio sve što bi trebalo da se radi kad se kroči na teren. Imali smo 20 izgubljenih lopti i dozvolili protivniku da ima 17 ofanzivnih skokova. Tako se ne može dobiti ni nižerazredna ekipa. Za ovaj poraz preuzimam odgovornost, jer sam odstupio od načela da igram utakmicu samo sa zdravim igračima. Podlegao sam osjećaju Rasela da će moći da igra, mislim da je to moja najveća greška. Ni u napadu ni u odbrani nije bio blizu svog nivoa, to je bila osnovna razlika večeras”, prokomentarisao je nakon meča šef stručnog štaba Mornara Mihailo Pavićević.

Mornar u narednom kolu gostuje MZT-u, a SC Derbi igra u Beogradu sa Megom.