Izjave poslije utakmice Mornar Barsko zlato – Krka 74:65

Mihailo Pavićević, trener Mornara Barskog zlata:

“Od sveg srca želim da se Krka vrati već naredne sezone tamo gdje joj je mjesto. Jer to je klub s tradicijom, klub protiv koga je teško igrati, ali uvijek u pravoj sportskoj atmosferi. Ne sumnjam da će se Krka vrlo brzo vratiti u ABA ligu.
Četrdeset minuta prije početka utakmice pitao sam igrače ko je spreman, a ko nije. Jeremić, Mihailović i Smit su odigrali utakmicu, maltene, bez treninga. Sinoć je bio lagani trening, više je bilo izgleda da nijedan od njih neće igrati večeras. Zaista zaslužuju sve pohvale, stisnuli su zube i odigrali meč. Bila je to tvrda utakmica, Krka je došla, onako kako i treba, da sportski, pošteno odigra utakmicu i sve čestitke zbog toga. Mi smo dobro otvorili susret, a onda smo ušli u neku čudnu letargiju, odjedamput odbrana nije postojala, dozvoljavali smo im da rade šta hoće. U njihovoj igri pikenrola stalno smo kasnili, stalno su nam pravili višak.
Na poluvremenu smo imali duži sastanak. Odnos poena govori da smo u drugom poluvremenu bili kudikamo agresivniji, da smo zatvorili reket i prodore ka košu. U drugom poluvremenu smo primili svega 20 poena. Iz dobre odbrane smo izgradili večerašnju pobjedu.
Lijepo je završiti sezonu pred svojim navijačima pobjedom.”

Dalibor Damjanović, trener Krke:

„Došli smo u Bar da odigramo najbolje što možemo, bez Mihe Lapornika, koji je jedan od nosilaca igre. Želja je bila da odradimo utakmicu profesionalno i da nešto iz toga izvučemo. Počeli smo vrlo slabo prvu četvrtinu ili prva 3-4 minuta, posebno u odbrani, onda smo nekako prelomili, počeli da igramo odbranu, i krenulo nam je u napadu. Tako smo i završili prvo poluvrijeme. U trećoj četvrtini smo opet počeli slabo u odbrani, primili smo neke lake koševe, pustili smo otvorene šuteve u par situacija Jeremića i Lazića. Napravili smo puno pionirskih grešaka, umjesto da napravimo mali faul, dobijali smo koš i ličnu. A kad se Luka Lapornik povrijedio, pala nam je igra u napadu, posebno zbog toga što nam je rotacija skraćena na poziciji centara i spoljnih igrača. Ali generalno mislim da smo odigrali dosta solidan meč.
Čestitke Mornaru za zasluženu pobjedu, čestitke i mom prijatelju Mihailu Pavićeviću.“