Mornar je protiv jednog od favorita za titulu ove sezone u ABA ligi, Cedevita Olimpije, bio ravnopravan rival do poluvremena, da bi u nastavku počeo da gubi ritam pa je u poslednjoj četvrtini meč bio lišen rezultatske neizvjesnosti - 79:101.

Za bolji epilog meča, Baranima je nedostajala bolja partija iskusnijih igrača spoljnje linije na kojoj je mlađanom Živanoviću adekvatnu podršku pružio samo Šehović. Ovaj detalj pokazao je koliki je hendikep za "Ponos Bara" povreda Gordića (prethodno odlazak Luisa zbog zdrastvenih tegoba).

Sa samo sedam poena najboljeg strijelca Vladimira Mihailovića (šut iz igre 10-3), bez poena Marka Jeremića (trojke 4-0), četa Mihaila Pavićević, jednostavno, nije mogla da bolje parira favorizovanom rivalu koji je pri tom imao i dobro šutersko veče (ubacili 14 trojki).

Mornar nije najbolje otvorio meč pa je u prvoj četvrtini viđena revija trojki sa obje strane – po pet. Domaćin je u ovom periodu imao bolji šut od gostiju (samo dva promašaja) ali i slabiji skok (5-8), posebno ofanzivni (1-4), što je Cedevita Olimpiji omogućilo više napada a time i vođstvo koje je nakon serije 9:0, za dva minuta, stiglo do 19:12. Trojkom Džejkoba Pulena gosti u finišu prve dionice prvi put stigli do dvocifrenog vođstva (27:17), ali je Mornar do kraja smanjio zaostatak na šest poena (29:23).

Barani su u drugom kvartalu popravili igru u odbrani i skoku pa su na dva minuta prije velikog odmora prišli na posjed zaostatka (42:40). Poenima Balše Živanovića (Aleksandra Lazića najefikasniji kod domaćih u prvom poluvremenu sa po devet poena), Mornar je 54 sekunde prije kraja prišao i na pola koša minusa (43:42), ali je Dragić trojkom, 14 sekundi prije kraja, donio Cedevita Olimpiji višak od četiri poena na pauzi (48:44).

U nastavku kola su krenula nizbrdo jer je domaćin potpuno ostao bez šuta sa distance pa je razlika počela da raste i početkom završne dionice bilo je jasno da u finišu neće biti rezultatskih uzbuđenja.

Mornar Barsko zlato - Cedevita Olimpija 79:101 (23:29, 21:19, 19:28, 16:25)

MORNAR BARSKO ZLATO: Mihailović 7 (4as), Mićović 7, Jeremić, Živanović 19 (4sk, 3as), Šehović 13 (3as), Smit 8 (6sk), Rakočević, Lazić 9 (3sk), Vesković, Miković 9 (6sk), Vranješ, Mozli 7.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 17, Ferel 17, Edžim 6, Duščak, Murić 12, Ogist 11, Blažič 9, Hodžić, Omić 10, Dragić 15, Radovanović 2.

U 22. kolua Admiral Bet ABA lige Mornar gostuje Splitu.