Nakon Podgorice, “Ponos Bara” osvojio je i Zagreb: Cibona – Mornar 65:82!

Duel u dvorani “Dražen Petrović” imao je sličan ritam kao i prethodni meč izabranika Mihaila Pavićevića, protiv Derbija u Morači. Barani su bili u konstantnom vođstvu ali je domaćin održavao rezultatski priključak sve do finiša treće četvrtine.

Tokom poslednjih deset minuta dileme ko osvaja bodove u Zagrebu više nije bilo. Uz vidno popravljeno samopouzdanje “mornara”, bolje igre u reketu i kvalitetnije odbrane u odnosu na početak sezone, dodatno ohrabruje i mentalna snaga koju iz meča u meč pokazuje “Ponos Bara” na parketu.

U svakom periodu utakmice, Pavićević je imao bar po jednog za napad raspoloženog pojedinca ali je epitet MVP-a zaslužio Lazić koji je još jednom ove sezone potvrdio da je “all round” adut našeg tima (11 poena, 9 skokova, 3 asistencije, 4 ukradene lopte).

Cibona je bila u vođstvu samo u dva navrata, nakon prva dva koša njenih igrača (2:0, 4:2), nakon čega je “Ponos Bara” pokazao s kakvom “agendom” je stigao u Zagreb. Već sredinom prvog kvartala razlika je dostigla 8 poena (6:14), a tu prednost Mornar je sačuvao do kraja četvrtine.

Do finiša treće četvrtine Cibona je uspijevala da održava jednocifren minus (56:66, 28. minut), nakon čega se više nije postavljalo pitanje pobjednika. Na 2:23 prije kraja Barani su imali i rekordnih 19 poena viška (61:80).

Cibona – Mornar Barsko zlato 65:82 (19:27, 25:21, 13:18, 8:16)

Zagreb. DVORANA: Dražen Petrović. GLEDALACA: 500 SUDIJE: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Ernad Karović

CIBONA: Popić, Vujović, Radovčić 4, Mustapić 9, Vildoza 5, Majcunić, Novačić 2,  Gnjidić 14, Branović 9, Drežnjak 11, Kalajdžić 2, Nakić 9.

MORNAR BARSKO ZLATO: Mihailović 19 (3as), Luis 11 (3/3 za tri, 3as), Mićović 7, Jeremić 16 (4/8 za tri), Živanović, Šehović (4as), Smit 4 (10sk, 3as), Gordić 8 (4sk, 2as), Rakočević, Lazić 11 (9sk, 4as, 4uk.l), Miković, Mozli 6 (6sk)

U 15. kolu ABA lige, Mornar Barsko zlato dočekuje u Topolici Krku (subota, 8. januar, 21:00).

PAVIĆEVIĆ: SAD SMO U SIGURNOJ LUCI, NIJE NAS VIŠE LAKO DOBITI