Mornar Barsko zlato je potvrdio da je u sjajnoj formi i u poslednjem kolu polusezone AdmiralBet ABAlige!

Na gostovanju SC Derbiju u Morači, "Ponos Bara" slavio je 95:76, u meču u kojem je u rezultatskom minusu bio samo dva puta na samom startu. Domaćin je, istina, držao priključak do poluvremena kada se razgoropadio Vladimir Mihailović i sa 19 poena u trećem kvartalu riješio sve dileme.

"Ponos Bara" se tako izjednačio po skoru sa “studentima” (5-7), i vratio se ozbiljno u borbu za plasman u plej off, što je nakon uvodnih šest rundi regionalnog prvenstva izgledalo kao nemoguća misija.

Barani su već u finišu prve dionice najavili da bi meč u Morači mogao da bude lišen rezultatske neizvjesnosti mnogo prije same završnice odlijepivši se na 21:13. U ovom periodu prednost Mornaru donijela je, prije svega, dalekometna paljba Mićovića (3/3 za tri), nakon kojeg je za tri pogodio i Balša Živanović. Početkom druge četvrtine goste je na +8 vratio opet trojkom Jeremić (22:30), ali su "studenti" uspjeli da uhvate priključak do velike pauze. Kada se u trećoj dionici raspucao i Mihailović, međutim, razlika je brzo narasla do 21 poena (71:50), nakon čega je šef struke Mornara Mihailo Pavićević imao priliku da razigra i mlađe snage.

SC Derby - Mornar Barsko zlato 76:95 (15:21, 23:20, 21:32, 17:22)

SC DERBY: Vinales 16, Megi 14, Pavličević, Ivanović 5, Slavković 9, Hadžibegović 8, Starovlah 5, Vujisić 4, Ivišić 4, Edvards 2, Kamenjaš 9, Bujukčangaz

MORNAR: Mihailović 26 (4sk, 3as), Mićović 11 (3/4za tri, 7sk), Jeremić 6, Živanović 7, Marljukić 2, Smit 11 (4sk, 4ul), Gordić 8 (5as, 3sk), Rakočević 2, Lazić 11 (6sk), Mozli 10.

Mornar u sledećem kolu, 3. januara, gostuje Ciboni.