Tradicija sjajne forme Mornara u decembru nastavlja se i ove godine.

"Ponos Bara" proslavio je u Zadru i treću vezanu pobjedu u ABA ligi! Bio je to, ujedno, i prvi trijumf na gostujućem terenu u regionalnom prvenstvu ove sezone: Zadar - Mornar 71:76!

Baš kako je najavljivao šef struke našeg kluba Mihailo Pavićević, duel u dvorani "Krešimir Ćosić" donio je izjednačenu borbu tokom koje je samo u drugoj četvrtini jedan tim imao ubjedljivu prednost. Bio je to Mornar koji se serijom 10-0 na startu drugog kvartala odlijepio na, ispostavilo se, rekordnih 15 poena razlike (15:30). Dominacija gostiju, međutim, nije bila dugog daha i u finišu ovog perioda razlika je svedena na samo jedan koš (33:35).

U nastavku Mornar je uspijevao da održava vođstvo sve do 34. minuta kada su domaći na trenutak preokrenuli (56:55). Uslijedio je period rezultatske klackalice, da bi tokom poslednja tri minuta Jeremić sa 6 i Gordić sa 5 poena uglavnom sa penala obezbijedili svom timu relativno miran finiš meča.

Mornaru je put do trijumfa u Zadru olakšao dobar šut za tri poena (12/25), posebno Jeremića (4/6, Mićovića (2/2) i Mikovića (2/2), koji je odigrao najbolju partiju od povratka u "Ponos Bara". Dobar šut sa distance, Barani su kompezovali lošiji skok u prvom poluvremenu da bi u završnici, nakon tajm auta koji je zatražio Mihailo Pavićević na 1:16 prije kraja (68:71), odigrali taktički bez greške.

"Prije svega želio bih se zahvaliti ekipi Zadra i Zadarskoj publici na gostoprimstvu i na dočeku u prijateljskoj atmosferi. Zahvaljujem se u svoje ime, ime mojih igrača i stručnog štaba. Nadam se da će Zadar osigurati opstanak u ligi i da ćemo se vidjeti i dogodine. Što se same utakmice tiče čestitao bih svojim igračima, ušli smo u susret s idejom kako odigrati odbranu i napad da dobijemo, ali rekao bih da je odbrana bila ključna. Znali smo koje igrače izololovati i mislim da je dobra odbrana večeras donijela prevagu. Dobro smo otvorili susret, ali nakon toga smo krenuli igrati neku drugu igru u kojoj smo izgubili ritam u napadu, a jako smo loši bili u segmentu u kojem smo dozvolili 8 skokova u napadu. Imali smo i probleme s ličnim greškama, a tu bih pogotovo istaknuo Gordića koji je igrao bez zamjene i pohvalio bih ga, ali i sve igrače u globalu.", prokomentarisao je nakon meča u Zadru šef struke Mornara Mihailo Pavićević.

Zadar - Mornar Barsko zlato 71:76 (13:18, 21:20, 16:16, 21:22)

ZADAR: Karter 15, Marčinković 2, Paponja, Jordano, Brala, Vuković 2, Bursać 11, Junaković 4, Buljan, Drežnjak 3, Mavra 7, Tompson 27.

MORNAR: Mihailović 8 (3as), Mićović 6 (3sk), Jeremić 18 (4/6 za tri), Živanović, Šehović, Smit 4 (5as), Gordić 15 (8as, 3sk), Rakočević, Lazić 8 (5sk), Marljukić, Miković 14 (6sk, 3as, 2/2 za tri), Mozli 3 (4sk).