Mornar je odlično otvorio prvi ovosezonski crnogorski derbi, ali nije uspio da održi dobar tempo i u drugom poluvremenu gostovanja Budućnosti pa se iz Podgorice vraća poražen - 85:69.

Prelomni period igre desio se u trećoj četvrtini u kojoj je domaćin pobjegao na dvocifrenu razliku, uglavnom zahvaljujući problemima Barana u napadu i kriterijumu suđenja koji je tolerisao igru na ivici faula kada su gosti bili u napadu. Ovaj utisak podržava i podatak da je Budućnost imala 34, a Mornar samo pet slobodnih bacanja!

Veliki doprinos pobjedi "plavih" dali su igrači koji su meč počeli na klupi - Marko Jagodić-Kuridža je upisao 17 poena i sedam skokova, Petar Popović i Igor Drobnjak su dodali po 10 poena. Edin Atić (12 poena) je potvrdio dobar trenutak forme, a dvocifren je bio i Di Džej Sili (10).

Uvodni dio meča obećavao je neizvjesnu borbu pošto je domaćin u prvoj četvrtini samo dva puta bio u vođstu (3:0 i 5:2), nakog čega je Dejvis povukao sa devet poena povukao Mornar do preokreta (9:5). Lazić je trojkom minut kasnije digao vođstvo na +5 (12:7), a Smit potom na +7 (14:7), što je, ispostavilo se, bilo najubljedljivije vođstvo gostiju.

Razlika se, međutim, istopila za samo 69 sekundi pošto su gosti vezali tri uzastopne trojke (Jagodić-Kuridža, Popović, Drobnjak) i stigli do izjednačenja (18:18). Druga četvrtina se igrala, uglavnom, u ritmu koš za koš. Poslednje vođstvo Mornara viđeno je pri rezultatu 27:26nakon čega je Budućnost sa četiri uzastopna penala okrenula na 30:27, i potom prednost čuvala do poluvremena (38:36).

U trećoj četvrtini Barani nisu uspijevali da zaustave napad domaćina kao u prvom poluvremenu pa je razlika za tri minuta porasla do dvocifrene (55:45). Mornar je uzvratio serijom 7-0 ali su Podgoričani u finiču kvartala vratili dvocifreni višak pred završnih deset minuta u kojima nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Barani su pokušavali da šutem sa distance uhvate priključak ali neuspješno. Ipak, u 34. minutu Mornar je prišao na 69:62, ali je to bio i poslednji "trzaj" gostiju jer je Budućnost odgovorila serijom 6-0 i do kraja samo uvećavala razliku do maksimalnih +16.

Mornar u srijedu nastavlja takmičenje u FIBA Europa kupu duelom protiv turskog Bahčešeha u Baru.

Budućnost VOLI - Mornar Barsko zlato 85:69 (18:18, 18:16, 26:18, 21:15)

BUDUĆNOST: Kobs 11, Atić 12, Šehović, Micov, Barović, Sili 10, Nikolić 5, Jagodić Kuridža 17, Drobnjak 10, Vili 2, Popović 10, Rid 8.

MORNAR: Luis 10 (4sk, 3as), Mićović 3, Dejvis 12 (4as,2/2 za tri), Jeremić 6, Šehović, Smit 110 (4sk), Gordić 6, Rakočević 8, Lazić 6 (7sk), Vesković, Miković 3, Mozli 4.