Mornar nije priredio senzaciju u 5. kolu ABA lige, duelu sa aktuelnim prvakom regiona Crvenom zvezdom, ali je više nego zaslužio aplauz nekoliko stotina navijača u Topolici koji su imali privilegiju da uživaju u izjednačenoj borbi koju su obilježile preokreti i bolji finiš gostiju - 69:77.

Bez prvog trenera Mihaila Pavićevića i prvog strijelca Vladimira Mihailovića bolesni), sa debitantom Vilom Mozlijem, Barani su sjajno otvorili duel ali niju uspjeli da u istom ritmu odigraju cijelu utakmicu što je evroligaš iz Beograda iskoristio da boljom igrom u poslednjih pet minuta stigne do zaslužene pobjede. Kakva je utakmica u Topolici gledana možda najbolje govori podatak da je na pet minuta prije kraja na semaforu stajao rezultat 64:64. Do kraja meča, nažalost, Barani su upisali samo pet poena, gosti 13 pa u samoj završnici i nije bilo drame.

Ako bi se tražio razlog ovakvom epilogu duela, to je svakako nadmoć Beograđana u skoku - Zvezda je imala čak 19 skokova više od domaćina čime je nastavljena serija loših partija Barana u ovom segmentu igre.

Mornar je odigrao ponajbolje uvodnu četvrtinu u kojoj je ubacio jednoj od ekipa sa najboljom odbranom u Evroligi 25 poena (25:20). Početkom druge četvrtine gosti su stigli do izjednačenja a na dva vezana koša domaćina odgovorila serijom 14-0, za prvu dvoicfrenu razliku (39:29). Na minut i 35 sekundi prije poluvremena Kuzmić je pogodio oba bacanja za rekordnih +12 (43:21), i činilo se da Mornar putuje ka ubjedljivom porazu. Poslednjih minut i po prvog poluvremena, međutim, Barani su odigrali u skladu sa reputacijom jedne od najboljih ofanzivnih ekipa koju su u regionu sticali minulih sezona  i serijom od 7:0 smanjili zaostatak na velikoj pauzi na samo pet poena (43:38).

U nastavku je gledana mnogo tvrđa igra sa manje koševa što je više prijalo gostima koji su poslednju četvrtinu dočekali sa šest poena viška (52:58). "Ponos Bara" je bolje otvorio završni kvartal pa je šest minuta prije kraja viđen preokret (64:62)! Ubrzo nakon toga, međutim, domaćin je ostao bez daha i za to bio skupo kažnjen.

Mornar Barsko zlato - Crvena zvezda 69:77 (25:20, 13: 23, 14:15, 17:19)

MORNAR: Luis 16 (3as), Mićović (7sk), Dejvis 13 (5sk), Jeremić 9, Živanović, Šehović, Smit 2 (3sk), Gordić 13 (3as), Rakočević, Lazić 12 (3sk), Mozli 2.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 6, Uskoković 10, Davidovac 3, Lazić 3, Mitrović 4, Kalinić 8, Dobrić 22, Holins, Simonović, Kuzmić 14 (13 sk), Cirbes 6 .