Mornar nije prekinuo seriju poraza na startu takmičarske sezone ni u meču protiv Borca u Topolici - 85:90.

Kao i prethodna tri meča, škripalo je u odbrani, a glavni problem bila je slaba koncentracija koja je protivniku možda i ključno olakšala posao. Da nevolja bude veća, pred Ponosom Bara je serija od mečeva u kojima ga očekuje teži zadatak nego u prethodne tri utakmice - sledeće subote Mornar gostuje FMP-u, Budućnost Voliju i Cedevita Olimpiji, a u Topolici dočekuje Crvenu zvezdu i Igokeu.

Duel sa Čačanima imao je sličan tok kao duel sa Krkom u prethodnom kolu, nakon bolje igre na otvaranju (14:6), Barani su naglo popustili i razigrali rivala nakon čega, ispostavilo se, kola su krenula nizbrdo. Do najubjedljivijeg vođstva Mornar je odveo Nemanja Gordić serijom od 8 poena. Odmah nakon toga, nažalost, Borac je uzvratio serijom 10:0 i potom nije ispuštao vođstvo do kraja meča.

Jedan od ključnih razloga za ovakav tok i epilog meča bila je nadmoć gostiju u skoku. Čačani su na poluvremenu imali osam skokova više od Mornara (23-15), a dvostruko više ofanzivnih (8-4).  Uz bolje procente šuta za dva i tri poena, šte sa linije bacanja, gosti su na veliku pauzu otišli sa osam poena viška.

U nastavku, goste više nije služio šut sa distance kao u prvom poluvremenu što je Mornar iskoristio da smanji zaostatak u finišu trećeg kvartala priđe na 53:55.

Mornar JE u posljednjoj četvrtini krenuo na sve ili ništa, ali u prelomnim trenucima serijom grešaka u oba pravca pomogao Borcu da slavi u Topolici.

Mornar Barsko zlato – Borac 85:90 (22:23, 15:22, 18:15, 30:30).

MORNAR BARSKO ZLATO: Mihailović 13 (1-0), Luis 23 (4-1), Mićović 6 (2-1), Dejvis 7 (4-3), Jeremić 3, Živanović 1 (2-1), Šehović, Smit 10, Gordić 15 (1-), Rakočević 2, Lazić 5 (2-2), Miković.

BORAC: Đoković 5, Hejl 6 (4-2), Lopez 9 (8-7), Tomašević 6 (4-4), Pecarski 15 (2-2), Lešić 23 (1-0), Marinković, Novaković 10 (2-2), Todorović 6, Čarapić 10 (3-3).

Mornar prije gostovanja FMP-u u Železniku (subota 16. oktobra), igra prvi meč FIBA Evrokupa, protiv Bahčešehira u Turskoj.