Mornar Barsko zlato nije uspio da upiše prvu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi na gostovanju Krki u Novom Mestu - 89:80.

Početak meča obećavao je drugačiji epilog, pošto su izabranici Mihaila Pavićevića sredinom prve dionice poveli sa 20:7! Startna petroka (Gordić, Mihailović, Mićović, Dejvis i Smit), djelovalo je više nego sigurno tokom prvih sedam minuta meča (20:11), i činilo se da Barani imaju igru za trijumf u Novom Mestu. Nažalost, Mornar je dvocifrenu prednost uspio da sačuva samo do 8. minuta (Gordić pogodio za 24:13), nakon čega je utakmica dobila sasvim drugačiji tok.

Domaćin je ušao u seriju pogodaka sa distance (8/10 za tri poena u prvom poluvremenu). Na ovom planu briljirao je Stipčević (nevjerovatnih 10/9 za tri), ali je Krka dominirala i u skoku (17-10 u prve dvije četvrtine). Na izjednačenje se čekalo do 12. minuta (30:30), nakon čega je Lazić trojkom vratio prednost Mornaru ali je to bilo poslednje vođstvo Barana na meču. Serijom 7-0 gosti su u finišu poluvremena poveli 45:36 i najavili loš ishod duela po naš tim.

Mornar u nastavku nije uspijevao da promjeni tok meča pa je Krka u posljednjem minutu treće četvrtne stigla do rekordnih +14 (66:52). U 37. minutu Barani su imali poslednju priliku da uhvate priključak ali je Mihailović promašio trojku pri rezultatu 77:70. Kazna je uslijedila u sledećem napadu Krke kada Stipčević pogodio novu trojku. Sve nade Mornara ugasile su se ubrzo nakon toga poršo je Mihailović morao van terena zbog pet faulova.

Krka - Mornar Barsko zlato 89:80 (25:28, 20:10, 21:16, 23:26)

DVORANA: „Leon Štukelj“. GLEDALACA: 300. SUDIJE: Radojković (Hrvatska), Juras i Pecelj (Srbija).

KRKA: Frenč 4, Gibs 6 (2-1), Stergar 2 (2-2), Stipčević 33 (4-4), Špan, Stavrov 14 (5-3), KOSI 20 (2-2), Stipaničev, Škedelj, Lapornik 5 (2-2), Macura 5 (1-1), Klobučar.

MORNAR: Mihailović 21, Luis 4, Mićović 7 (3sk), Dejvis 13 (5as), Jeremić 3 (3as), Živanović 1, Šehović 2, Smit 10 (3sk), Gordić 10 (6as), Rakočević 3, Lazić 3, Miković 1 (3sk).

Mornar u narednom kolu, 9. oktobra, dočekuje čačanski Borac.