Čak pet promašenih penala u poslednjih 50 sekundi, uz primljen koš u fotofinišu koštali su Mornar poraza na gostovanju Megi u meču u kojem se činilo do same završnice da samo čudo može da zaustavi Barane – 90:89.

Čudo se i desilo, preciznije loša koncentracija naših igrača na liniji penala u završnom minutu – u penal završnici Smit je promašio oba bacanja, potom je Gordić promašio jedno a na 6 sekundi prije kraja Gabriel oba...

Trener Mihailo Pavićević nije više imao pravo na tajm aut, Smit je istrčao preko čitavog terena i poentirao pod košem za pobjedu svog tima.

Mega – Mornar  90:89 (25:24, 14:27, 22:16, 29:22)

MEGA: Mišković 1, Smit 11, Petrušev 19, Tepić 11, Kljajević, Momirov 3, Simonović 23, Jovičić, Cerovina, Matković 8, Kazalon 14, Lanogvić.

MORNAR: Gabriel 4 (4sk), Nidam 22 (3/3 za tri, 5as, 4sk), Jeremić 28 (7/8 za tri), Gordić 13, Šehović 3, Smit 4 (6sk, 5bl), Lazić 3 (6sk), Vujošević, Hamilton 10 (7sk), Vranješ 2, Bjelica, Luković.

Meč je otvoren mini serijom domaćina 5-0, da bi Barani sredinom četvrtine preokrenuli (8:9), nakon čega se ušlo u ritam koš za koš sve do finiša ovog perioda kada je tepić trojkom donio Megi +4 (23:19).

Gosti su se brzo vratili u egal i do finiša poluvremena gledana je ponovo rezultatska klackalica koju su gosti prekinuli „rafalom“ trojki Marka Jeremića (u prvom poluvremenu šutirao nevjerovatnih 6/6!). Početkom 19. minuta Smit je zakucao za prvo dvocifreno vođstvo Mornara (38:48), a Lazić pola minuta kasnije trojkom produžio seriju na 14-0 (38:51).

U trećoj dionici Mornar je održava dvocifreno vođstvo sve do finiša u kojem je Mega serijom 8-0 svela ralziku na samo šest poena (61:67). U finišu ovog kvartala Jeremić je promašio prvu trojku i to nakon sedam pogođenih šuteva iza linije 6,75!

Na 3:44 prije kraja Mega je prišla nakon poena Smita na samo dva poena razlike (79:81). Smit je na 48 sekundi prije kraja promašio oba penala pri rezultatu 82:86 a nakon nesportskog faula Gabriela, Simonović je sa linije bacanja smanjio na 84:86, 26 sekundi prije kraja a Smit blokirao Tepića nakon čega je fauliran Gordić. I on je, međutim, promašio prvo bacanje (84:87), a Nidam na 10 sekundi prije kraja Smit sa penala smanjio na 86:87.

Na 8 sekundi prije kraja Gordić je ponovo išao na liniju bacanja i pogodio oba (86:89), sekundu kasnije istom mjerom uzvratio je Kazalon (88:89). Sekundu kasnije Gabriel je promašio oba penala a Smit iz kontre preokrenuo za trijumf domaćina!

„Evropskim zakonom o ljudskim pravima je dozvoljena sloboda govora, a meni je na žalost to pravo uskraćeno pravilnikom ABA lige. Da ne bih stvarao troškove sebi i klubu, moj odgovor o tome kakva je bila utakmice je sljedeći“, rekao je Mihailo Pavićević na konferenciji za medije nakon meča.