Mornar je rutinski odradio obavezni dio zadatka u meču s Borcem u meču koji je donio obostrano sjajnu napadačku partiju u prvom, i znatno bolju odbrambenu igru domaćina u nastavku.

Mornar – Borac  86:72 (25:24, 29:21, 13:11, 19:11)

MORNAR: Gabriel 11 (3/5 za tri), Nidam 2, Jeremić 19 (6/11 za tri, 3sk), Gordić 22 (3/4 za tri, 8as 3sk), Šehović 2 (3sk), Smit 6 (7sk), Vajthed 10, Lazić 2, Hamilton 2, Vranješ 7 (2/5 za tri, 4sk), Bjelica, Luković 3 (5sk).

BORAC: Tornton 6, Smit 7, Miletić 9, Gavrilović 3, Kočović 7, Nerandžić, Karapandžić 5, Novaković 5, Džons 20, Todorović 5, Čarapić 5.

Do velike pauze, Barane je vukao bekovski tandem Gordić-Jeremić, da bi u nastavku proradio i Gabriel što je bilo dovoljno da meč bude lišen rezultatske neizvjesnosti već početkom završne četvrtine nakon bijega Mornara na +21 (77:56).

Čačani su se odlično držali do sredine druge četvrtine (32:32), nakon čega je Jeremić sa dvije trojke i dodatnim penalom vezao seriju 7-0, nakon koje Borac više nije zaprijetio preokretom.

U finišu poluvremena domaći su prvi put stigli i do dvocifrene prednosti koja je samo u par navrata bila svedena na 9 poena razlike.

Zbog kazne šefu stručnog štaba Mornara Mihaila Pavićevića, ekipu je do pobjede večeras vodio prvi asistent Zoran Peruničić.

Prije svega čestitam ekipi Borca na fer igri i lijepoj utakmici. Oni su naši veliki sportski prijatelji. Od srca im želim da izbore opstanak. U odsustvu Mihaila Pavićevića, našeg glavnog trenera, koji je napravio plan igre, od nas se očekivalo da to sprovedemo u djelo i, eto, rezultat je došao. Zahvaljujem svima, cijelom stručnom šttabu. Što se tiče same igre, imali smo problema u prvom poluvremenu, primili smo dosta koševa, naročito od Džonsa koji nam je zadavao glavobolju, ali napadački smo funkcionisali jako dobro. Oni su zatvarali reket tako da nismo mogli mnogo lakih koševa da damo, iako smo nekad i bespotrebno to forsirali. Svaki šut spolja je bio otvoren, dosta smo šutirali  za tri poena i pogodili skoro 40 odsto. Ne volim da izdvvajam igrače, ali Gordić je imao odličnu partiju i dirigovao je ekipom, Jeremić je imao sjajno šutersko veče, ali cjelokupan tim je dao svoj doprinos. Bila je ovo lijepa pobjeda poslije ona tri neugodna poraza“, prokomentarisao je nakon meča Peruničić.

Mornar u ponedjeljak putuje u Kazanj na meč 4. kola TOP 16 faze Eurokupa protiv Uniksa.