Nastavlja se dominacija Mornara u ABA ligi!

Drugu nedjelju zaredom, “Ponos Bara” je na čelu tabele regionalnog prvenstva, ovog puta nakon trijuma u derbiju 13. kola: Mornar – Igokea 90:76.

Barani su i četvrti meč u nizu u ABA ligi lišili rezultatske dramatike prije završnice. Večeras u Topolici, pobjednik je bio poznat i prije nego je počela završn četvrtina pošto je domaćin u poslednjih deset minuta ušao sa viškom od 20 poena (74:54).

Početak duela nije nagovještavao takvu dominaciju Mornara, pošto su gosti držali vođstvo do 7. minuta (16:20). Tada je uslijedio odgovor u seriji 9-0, nakon čega “Ponos Bara” više nije ispuštao prednost. U finišu poluvremena stigli smo do prvog dvocifrenog vođstva koje, takođe, nismo ispuštali do kraja meča.

Mornar – Igokea 90:76  (27:22, 22:17, 25:15, 16:22)

MORNAR: Pulen 19, Gabriel 10 (2/2 za tri), Nidam 7 (5sk, 6as), Jeremić 3, Šehović 5, Smit 1 (6sk, 4bl), Vajthed 18, Lazić 4, Vujošević, Vranješ 11, Bjelica 2, Luković 6 (5sk).

IGOKEA: Vulić 6, Klemons 18, Atić 2, Jovanović, Simanić, Jošilo 14, Talić 5, Ilić 7, Pot 6, Voler 10, Karmajkl, Fundić 8.

Prije početka utakmice sportski direktor Mornara Drago Spičanović uručio je Antabiji Voleru, košarkašu igokee, uramljeni dres "Ponosa Bara" koji je s mnogo uspjeha nosio tri sezone.