Šef stručnog štaba Mornara Mihailo Pavićević imao je razloga za zadovoljstvo nakon trijumfa protiv cedevita Olimpije u Ljubljani (88:93), I nije ga skrivao na pres konferenciji posle meča.

Čestitam svojim igračima na jako dobroj utakmici protiv izuzetnog rivala. Ovo je velika pobjeda, s obzirom na to da i mi i Cedevita s pravom pretendujemo na prva četiri mjesta. Sve ono što sam uoči utakmice rekao za Cedevitu i trenera Golemca nije bilo iz kurtoazije, jer rade sjajan posao i igraju odlično. Tražio sam od igrača da budu fokusirani 40 minuta, ako misle da ih iznenadimo na njihovom terenu”, prokomentarisao je Pavićević.

Trener Mornara rekao je da je njegov tim odigrao perfektno.

Odigrali smo gotovo bez izgubljenih lopti. Bili smo mudri, čitali smo njihovu odbranu i nalazili prava rješenja. Dobro smo se organizovali i u defanzivi, znali smo šta i koga bi trebalo da branimo. Bili smo fokusirani možda i najbolje ove sezone. U 3. četvrtinu smo ušli sa velikom prednošću, a ukazao sam igračima da će se Olimpija sigurno vratiti. Pala nam je koncentracija, ušli smo u brze šuteve i otvorili rivalu kontranapade, u čemu je veoma jak. Sustigao nas je, ali smo našli rješenje. Vratili smo se igri iz 1. poluvremena, nismo žurili, tražili smo greške u odbrani i tako poentirali”, rekao je Pavićević.