Sjajan početak ali loš finiš Mornara u Laktašima i propuštena šansa da se dodatno primakne vrhu tabele ABA lige.

Igokea – Mornar 98:91 (28:29, 18:16, 26:27, 26:19)

DVORANA: U Laktašima GLEDALACA: 1,400  SUDIJE:  Sreten Radović, Josip Radojković, Radoš Arsenijević

ŠUT ZA TRI: Igokea 10/25, Mornar 12/30,
SLOBODNA BACANJA: Igokea 30/33, Mornar 9/12,
SKOKOVI: Igokea 17+10, Mornar 18+9,
ASISTENCIJE: Igokea 16, Mornar 15,
IZGUBLJENE LOPTE: Igokea 12, Mornar 17,
UKRADENE LOPTE: Igokea 10, Mornar 5,

IGOKEA: Rajt 2, Simeunović 10, Talić 11, Lešić 5, Nikolić, Grin 27, Von 22, Ilić 4, Kočić, Gagić 17.

MORNAR: Pulen 16 (8as), Heris 17 (4sk, 3bl), Nidam 11 (5as), Šehović 10, Ros, Begić 2, Vujošević, Voler 11, Markota, Vranješ, Bjelica 11 (4sk), Luković 13 (8sk).

Barani su meč otvorili serijom 11-0 za samo dva minuta, ali je već sredinom prve četvrtine viđen preokret (15:13). Domaćin se vratio zahvaljujući trojkama Vona (tri iz isto toliko pokušaja).

U nastavku gledan je izjednačen meč uz maksimalnu razliku od pet poena na obje strane, da bi u 26. minutu Igokea pobjegla na 8 poena razlike nakon serije 9-0 (66:58).

U tim trenucima trener Mornara izvukao je kao džokera Antabiju Volera koji je sa tri trojke iz isto toliko pokušaja i 11 poena za 4 minuta provedena na terenu vratio egal (72:72), pred poslednju četvrtinu.

Sredinom poslednje dionice imali smo tri poena viška (78:81), ali je onda došlo do novog pada u igri Mornara što je domaćin iskoristio da serijom lakih poena preokrene na 86:81. U pretposlednjem minutu Igokea je prvi put stigla do dvoicfrene razlike (91:81), ali to nije bio kraj borbe jer se Mornar vratio u početkom poslednjeg minuta stigao na -4 (93:89).

U ključnim trenucima, nažalost, Herisu je pobjegla lopta nakon defanzivnog skoka, potom je na 30 sekundi prije kraja promašio trojku za prilazak na -2 nakon čega više nije bilo nove šanse.

Razloge poraza Mornara treba tražiti u velikom broju izgubljenih lopti, slaboj ralizaciji šuta za tri u finišu ali i trojkama domaćina pogođenim u poslednjim sekundama napada iz nemogućih pozicija...

Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi, bili su ekipa koja je više željela pobjedu, to je ono najgore što čovjek može da prizna. Bili su motivisaniji. Krenuli smo dobro, a onda smo prestali da igramo odbranu i razigrali njihove najbolje igrače. Kada je trebalo, oni su pogađali, naši su promašivali i rezultat je onakav kakav smo zasližili. U oči mi pada odnos slobodnih bacanja, Igokea je imala 33 mi 12, Grin je imao 18, to je malo mnogo“, prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.