Mornar nije uspio da protiv zahuktalog FMP-a u Železniku stigne do 4. pobjede u ABA ligi.

FMP – Mornar 92:83 (19:18, 30:28, 23:13, 20:24)

DVORANA: GLEDALACA: 523 SUDIJE: Tomislav Hordov, Uroš Obrknežević, Dragan Porobić

SLOBODNA BACANJA: FMP 14/18, Mornar 18/25,
ŠUT ZA TRI: FMP 8/19, Mornar 11/37,
SKOKOVI: FMP 21, Mornar 17,
ASISTENCIJE: FMP 21, Mornar 17,
IZGUBLJENE LOPTE: FMP 16, Mornar 12,
UKRADENE LOPTE: FMP 9, Mornar 7,

FMP: Rit 5, Uskoković 10, Pecarski 2, Jeremić 3, Pot 17, Đoković, Radanov 12, Radovanović 12, Tejić 10, Ulubaj 9, Đorđević 10, Momirov.

Mornar: Pulen 12 (5as), Nidam 5, Šehović 4, Ros 8 (6as), Begić, Vujošević, Pavićević, Voler 14, Markota 15 (4sk), Vranješ 9, Bjelica 16 (2as), Luković (5sk).

Domaćin je od početka do kraja meča bio u vođstvu, ponajviše zahvaljujući dominaciji u skoku (39:23), ali i veoma slabom šutu za tri Mornara tokom prvih 15 minuta što je FMP iskoristio da se odlijepi na 42:29.

U finišu poluvremena Barani su uspjeli da serijom 13-2 uhvate priključak (44:42), potom nakon trojke Markote stignu i do jedinog izjednačenja (46:46).

U trećoj četvrtini, nažalost, Mornar je ponovo ušao u kontrariatam što je FMP iskoristio da se u jednom trenutku odlijepi na rekordnih 17 poena (72:55).

U pretposlednjem minute meča Barani su nakon dvije vezane trojke Volera spustili minus na samo 6 poena (77:71), ali vremena a ni snage za preokret nije bilo.

"Čestitao bih domaćinu na zasluženoj pobedi. Bile su večeras dve ekipe na terenu koje su imale drugačiji pristup. Prava timska ekipa je FMP i oni su jedina prava akademija iz koje izlaze igrači, to apostrofiram godinama. Na drugoj strani moja ekipa je večeras bila potpuno indisponirana. Bilo je tu nekih malih perioda igre gde smo se vraćali, ali to je bilo kratkog daha. Nedostajalo nam je svega protiv ovako agresivne ekipe", prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.