Mornar je u Zagrebu potvrdio klasu, i individualnu i taktičku i psihološku!

I više nego što pokazuje rezultat i pobjeda na gostovanju Ciboni, jer je “Ponos Bara” još uvijek daleko od pune takmičarske forme pa viđeno u areni “Dražen Petrović” obećava upravo ono što navijači Mornara u novoj sezoni i očekuju!

Cibona – Mornar 88:92 (14:19, 29:19, 24:30, 21:23)

SC “Dražen Petrović” GLEDALACA: 1,000 SUDIJE: Matej Špendl, Denis Hadžić, Branislav Mrdak

BLOKADE: Cibona 1, Mornar 2

CIBONA: Ret 4, Bilinovac 2, Rebec 12, Bundović 14, Vucić 8, Kovač 3, Novačić 10, Prkačin 6, Rozić, Ljubičić, Gibson  17, Ramljak 12.

MORNAR: Pulen 21 (6as), Nidam 8 (8as, 6sk, 3uk.l), Šehović 4, Mugoša, Ros, Begić 3, Vujošević, Pavićević, Voler 13 (3sk), Markota 18 (4sk), Bjelica 18 (3as), Luković 7.

Da je Mornar u Zagreb doputovao s maksimalnim ambicijama vidjelo se od starta. Barski sastav krenuo je serijom 7-2, a nakon tri minuta igre stigao do 7 poena prednosti (3:10). U prvoj četvrtini najbolje je išlo Markotu koji je sa dvije trojke donio našem timu višak od 9 poena u 8. minutu (10:19).

Upravo nakon njegove treće trojke, međutim, probudila se šuterska linija domaćina. “Vukove sa Tuškanca” pokrenuo je Bundović sa osam vezanih poena uz dvije trojke, nadovezali su se paljbom iza 6,75 Ramljak i Gibson što je, uz dominaciju u skoku, bilo dovoljno za veliki preokret do 27. minuta - 39:28!

Iako im je u tim trenucima malo toga polazilo za rukom, Barani nisu paničili niti padali na psihološkom planu. U finišu poluvremena serijom 8-2 uhvatili su “priključak” (41:36) da bi Markota svojom trećom trojkom u poslednjem sekundu ovog perioda smanjio razliku na samo 4 poena (43:39).

Tokom prve polovine treće četvrtine igralo se uglavnom u ritmu “koš za koš” da bi Mornar serijom 6-0 (Bjelica 2+1 pa trojka Volera), u 27. minutu vratio vođstvo (60:61). U ovom period sjajnu epizodu odigrao je Antabija Voler koji je za manje od sedam minuta ubacio 13 poena.

Lijepe akcije, kontre i otvoreni šutevi za tri u ovoj dionici najavili su još bolju partiju Mornara u završnom period. Tako je i bilo a za finiš bez drame pobrinuo se Pulen koji je djelovao sve ubijitije kako se primicao kraj.

Za dobar ritam u drugom poluvremenu posebno je zaslužan bio i Nidam koji je bio najbolji skakač barskog tima u Zagrebu (6 uhvaćenih lopti), a pri tom je domaćima i “ukrao tri lopte”. Očekivano, plejmeker Mornara bio je prvi asistent (8), a sjajno mu je na ovom planu parirao Pulen.