U poslednjem meču regularnog dijela sezone u ABA ligi Mornar je poražen na gostovanju Cedeviti u meču koji je prelomljen serijom domaćina u finišu trećeg kvartala.

Cedevita – Mornar 94:80 (26:20, 18:17, 28:22, 22:21)

DVORANA: Dom sportova GLEDALACA: 500 SUDIJE: Marko Juras, Uroš Nikolić, Ivan Stefanović

BLOKADE: Cedevita 4, Mornar 2,

CEDEVITA: Pulen 21, Kobs 17, Krušlin 15, Žganec 4, Stipanović 4, Banić 7, Kuk 18, Ramljak, Mustapić, Murić.

MORNAR: Jelenić 7, Najt 13, Mićović 3, Mijović 9, Mugoša 9, Drenovac 8, Pavić 8, Vujošević 2, Pavićević, Voler 8, Sane 10, Luković 3.

Mornar je zagrebačkom Domu sportova igrao bez povrijeđenih Nemanje Vranješa i Nikole Rebića, ali je uprkos tome pružao dobar otpor domaćinu sve do završnice treće dionice.

Tokom prvog poluvremena Zagrepčani su održavali umjereno vođstvo uglavnom zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, prije svega Filipa Krušlina koji je u ovom periodu ubacio pet trojki iz sedam pokušaja.

U prvoj četvrtini cedevita je pogodila četiri od 6 šuteva za tri i upravo zahvaljujući dominaciji u ovom segment igre uspjela da stigne do 6 poena viška. Mornar je u ovom periodu solidno parirao domaćinu iako je bio lišen poena iz šuteva sa distance (prvu trojku pogodio Ivan Jelenić u 11. minutu).

Dva minuta kasnije Mijović je trojkom donio našem timu izjednačenje (28:28).

Zagrepčani, međutim, nisu odzvolili iznenađenje u utakmici u kojoj su branili 2. poziciju na tabeli pred plej of. Serijom 6-0 vratili su se u vođstvo nakon čega je gledana izjednačena igra sve do sredine treće dionice.

Domaćin je tada otvorio seriju 12-0, “odlijepio” se na 71:52 I prelomio meč u svoju korist.