Mornar nije iskoristio prvu “meč loptu” u borbi za opstanak u ABA ligi. Na gostovanju Igokei u Laktašima, crnogorski šampion pretrpio je ubjedljiv poraz nakon partije za brzi zaborav.

Igokea – Mornar 81:60 (18:10, 19:20, 24:21, 20:9)

Dvorana: SC Laktaši Gledalaca: 1,000 Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Matej Špendl

Igokea: Musić 4, Talić 3, Lešić 12, Adamović 7, Milošević 1, Džeret, Radivojević 11, Vilijams 16, Ilić 5, Anđušić 5, Rikić 2, Luković 15.

Mornar: Jelenić 1, Najt 7, Mićović 8, Mugoša, Drenovac 2, Pavić 4, Vujošević 1, Voler 4, Sane, Vranješ 10, Rebić 17, Luković 6.

Očajan šut iz igre, loša koncentracija i dugi periodi latargične igre odveli su Mornar u treći uzastopni ubjedljiv poraz u ABA ligi.

U Laktašima, Barani su krizirali u većem dijelu prve četvrtine ali i završnoj dionici u koju su ušli sa deset poena minusa ali nisu imali energije ni da pokušaju da preokrenu tok meča.

Tok utakmice odredio je umnogome sjajan šuterski start domaćina i očajan gostiju: Mornar je do 12. minuta imao šut iz igre 5/28, dok je Igokea pogodila tri od prva četiri šuta za tri!

Od 15. minuta Mornar je zaigrao kvalitetnije i od -14 stigao 6 poena zaostatka (30:24), u finišu poluvremena i do 35:30.

Prvo poluvrijeme nije završeno dovicfrenim viškom domaćina samo zahvaljujući dobrom skoku Mornara, posebno u ofanzivi (12+11).

U trećoj dionici domaćin je pobjegao na 16 poena razlike (53:37), ali se Mornar serijom 8-0 u finišu ove dionice vratio na podnošljivih 59:51, nakon čega je stao.

U poslednjoj četvrtini Igokea je počela da dominira čak i u skoku, a defokusiranost gostiju u napadu kažnjavala je lakim poenima iz kontranapada tako da se pitanje pobjednika nije postavljalo već od 35. minuta.