Još jedan nesrećan poraz Mornara na gostovanjima u ABA ligi!

“Ponos Bara” je vodio veći dio duela sa Megom, imao i 15 poena viška, prodor i šut Rebića za produžetak ali nije uspio da prekine seriju poraza u Sremskoj Mitrovici.

Ovog puta Barani nisu imali sreće (primili su koš sa preko pola terena, promašili nekoliko zicera u trenucima kada se utakmica lomila), ali još više im je nedostajala koncentracija da bolju igru od domaćina krunišu pobjedom (ispustili u tri navrata dvocifrena vođstva).

Nakon fantastično odigranih 5 minuta u trećoj dionici i serije 15-0 kojom su odgovorili na seriju Mege u finišu poluvremena i pobjegli na 37:51, činilo se da ništa ne može da zaustavi košarkaše Mornara na putu ka prvom trijumfu ove sezone u gostima.

Sve je, međutim, krenulo naopako u finišu treće dionice i to nakon što je Voler imao priliku da sa tri penala obezbijedi svom timu zalihu od 14 poena pred poslednju četvrtinu. Najbolji šuter crnogorskog šampiona pogodio je, međutim, samo jedno bacanje a i taj poen sudije su poništile da bi domaći u poslednja dva napada pogodili dvije trojke, Ašćerić u poslednjem sekundu sa preko pola terena!

Mega je tako sa dva šuta iz očajne situacije prišla na 53:58, potom u 34. minute stigla i do prvog vođstva a onda u završnici kaznila seriju promašenih trojki i pogrešnih dodavanja gostiju da povede 79:74 u poslednjem minutu.

Mornar je bez Volera i Vranješa (zaradili po 5 ličnih), u poslednjem minute uspio da izbori poslednji napad za produžetak ili pobjedu. Rebić je dobro probio ali lopta nije htjela u koš…

Mega Bemax – Mornar 82:80 (14:21, 23:15, 16:22, 29:22)

Dvorana: Pinki Gledalaca: oko 1,200, SUDIJE: Milivoje Jovčić, Vladan Šundić, Matej Špendl

ŠUT ZA TRI POENA: Mega 9/26, Mornar 4/20,
SLOBODNA BACANJA: Mega 21/35, Mornar 18/27,
SKOKOVI: Mega 27+13, Mornar 37+12,
ASISTENCIJE: Mega 19, Mornar 15,
UKRADENE LOPTE: Mega 13, Mornar 9,
IZGUBLJENE LOPTE: Mega 15, Mornar 18,
BLOKADE: Mega 2, Mornar 4,

Mega Bemax: Janjić, Ratkovica 7, Ašćerić 5, Mišković 13, Čarapić 4, Atić 20, Cerovina 9, Kopriica, Nikolić 7, Langović, Fundić 5, Stanić 2.

Mornar: Grant 2, Mićović 18 (7sk), Mijović 2, Drenovac 5, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 14, Sane 2 (11sk), Vranješ 10 (12sk), Rebić 17 (9as, 5sk), Luković 4 (10sk).