Serijom 9-0 u poslednja 2,5 minuta meča sa Krkom košarkaši Mornara stigli su do 5. i svakako jednog od najvažnijih ovosezonskih trijumfa u regionalnom šampionatu 86:77.

Na konferenciji za medije nakon meča trener Barana Mihailo Pavićević našalio se opaskom da su utakmice njegovog tima ove sezone dobar zdrastveni test jer ko ne doživi infarct zna da ima dobro srce.

Večeras u Topolici, šampion Crne Gore priredio je jedan od jačih testova srčanog zdravlja svojim navijačima jer je nakon +11 na poluvremenu stigao do minusa od 10 poena na pet minuta prije kraja meča a onda stigao do trijumfa od 9 poena razlike!

Mornar je do 11 poena viška na poluvremenu stigao strpljivo gradeći igru i uprkos velikim problemima u šutu sa penala (u prvoj dionici 3 od 9). Sve stečeno prosulo se, međutim, sa samo par minuta igre u trećoj četvrtini u kojoj se Krka vratila serijom 11-0 a onda u 25. minutu i povela 50:55!

Pored šuta u tom periodu Mornaru je leđa okrenula i "fortuna", puneći jedra gostima sve do 35. minuta kada je obrnula smjer.

U trenucima kada se sve činilo izgubljenim, Barani su se vratili trojkama Vranješa, Volera i Rebića, i potom furioznim finišem na najljepši način čestitali svojim navijačima Novu godinu.

Mornar – Krka 86:77 (21:20, 25:20 ,12:28, 28:14)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 2,490 SUDIJE: Milija Vojinović, Mario Majkić, Saša Babić

ŠUT ZA TRI POENA: Mornar 10/24, Krka 8/27,
SLOBODNA BACANJA: Mornar 20/30, Krka 17/21,
SKOKOVI: Mornar 21+5, Krka 19+10,
ASISTENCIJE: Mornar 14, Krka 19,
UKRADENE LOPTE: Mornar 6, Krka 10,
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 16, Krka 17,
BLOKADE: Mornar 4, Krka 1.

Mornar: Grant 2, Mićović 3, Mijović, Drenovac 11, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 15, Sane 3, Vranješ 23, Rebić 19, Luković 8.

Krka: Jančar Jarc 2, Marineli, Škedelj 9, Osolnik 11, Bratož 6, Stipaničev, Cinac 6, Đapa 12, Fifolt, Balažić 15, Lalić 9, Lapornik 11.

U 14. kolu ABA lige Mornar u subotu 5. januara gostuje Partizanu.