Mornar nije uspio da prekine seriju poraza u ABA ligi u meču sa Igokeom. Ovog puta za trijumf nisu bila dovoljno ni 97 postignutih poena što i najbolje odslikava u kojem je segmentu igru crnogorski šampion ponovo podbacio.

Mornar – Igokea 97:103 (23:27, 19:27, 27:19, 28:30)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,650 SUDIJE:  Sreten Radović, Sašo Petek, Milan Nedović

ŠUT ZA TRI: Mornar 11/26, Igokea 14/25
SKOKOVI: Mornar 13+9, Igokea 24+12,
ASISTENCIJE: Mornar 11, Igokea 20
UKRADENE LOPTE: Mornar 10, Igokea 5
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 7, Igokea 21

Mornar: Mićović 2, Braun 21 (3/6 za tri, 2sk, 2as), Kejnig 17 (5/7 za tri, 4as), Mijović, Drenovac 2, Pavić, Vujošević, Voler 4 (0/4 za tri, 2as), Sane 9 (1/3 za tri, 4sk, 1bl), Vranješ 20 (3/7 za tri, 3sk), Rebić 8 (3sk), Luković 12 (3sk).

Igokea: Lešić 12, Adamović 9, Janković, Zubčić 23, Milošević 5, Radivojević 6, Lafajet 20, Vilijams 10, Ilić, Anđušić 9, Rikić, Lorbek 5.

Uprkos činjenici da ponovo nisu odigrali kvalitetno u odbrani, Barani imaju mnogo razloga da žale što protiv bosnaskog prvaka nisu zabilježili treću pobjedu u ABA ligi ove sezone.

Jer, od minus 10 u 34. minutu (74:84), za tri minuta stigli su do preokreta (90:87) na nepuna tri minuta prije kraja. Ključne šuteve, međutim, pogodili su gosti. Prije svih Vuk Radivojević koji je trojkom na 48 sekundi prije kraja pri rezultatu 90:90 i prelomio meč.

Igokea je još jedna u nizu ekipa koje su šuterski proradile upravo protiv Mornara. U prvom poluvremenu tim iz Laktaša šutirao je trojke 7 od 7 i imao čak 12 skokova više od naše ekipe. Izabranici Mihaila Pavićevića kažnjeni su za to minusom od 12 poena na poluvremenu koji su anulirali nakon samo 3 minuta igre u nastavku!

Toliko je, naime, trebalo Mornaru da serijom 54:54 izjednači. Gosti su potom ponovo “bježali” i do osam poena ali se u završnicu minus prepolovio.

U poslednjem kvartalu Barani su promašili nekoliko zicera i slobodnih bacanja, nije im priznata trojka Vranješa u poslednjoj sekundi prvog napada u ovom periodu, što ih je odvelo u mkinus od 10 poena u 34. minutu.

Uspjeli su da se vrate, preokrenu, ali ne i da sačuvaju vođstvo u završnici.