Mornar je dobio tri četvrtine duela sa Megom u Topolici, ali je razlika stečena u prvoj bila dovoljna gostima da zadrže maksimalan učinak u ABA ligi i nakon 5. kola - 80:84.

Očajan start meča i minus od 17 poena koliko je rival iz Sremske Mitrovice imao nakon 5 minuta igre (3:20), ne otkriva  tok završne utakmice 5. kola ABA lige. Mornar jeste od početka bio primoran da juri rezultat, ali ga je brzo i sustizao, pa potom obrnuo još jedan krug…

Nakon prvog bijega Mege, izabranici Mihaila Pavićevića vratili su se u 14. minutu (32:34), da bi u 24. minutu ponovo došli u zaostatak od 17 poena! Drugi put vratili su se još brže i stigli do jedinog izjednačenja (69:69, 33. minut). U trenucima kada su trebali da preokrenu tok utakmice, međutim, ostajali su bez daha, griješili u preuzimanju lopte, dodavanjima, promašivali zicere…

Mega je mlada i opasna ekipa, ako im dozvolite da razviju svoju igru svako može biti u problem. Moje priče na kojima sam insistirao uoči ovog meča kao da su se odbile od zida. Igrači me nisu shvatili ili nisu željeli da me shvate. Pustili smo Megu da se odlijepi a onda trošili mnogo energije da to sustižemo”, rekao je na konferenciji za novinare nakon meča trener Mihailo Pavićević.

On je dodao da je njegov tim igrao suprotno od načina koji je bio dogovoren.

“Igrali smo suprotno od onoga što smo se dogovorili kako da napadnemo odbranu Mege. Svako je forisrao neku svoju igru. Imali smo 34 šuta za tri poena a ideja za večeras je bila da napadnemo odrbanu protivnika “driblingom u piku”. Kada pogledate kako smo igrali onda vidite i koliko smo bili spremni bili za ovu utakmicu”, objasnio je Pavićević.

Trener Mornara istakao je i da njegov tim nije prvi put ove sezone imao “izuzetan problem pod košem”.

“Bitadze je u oba poluvremena pravio razliku, nismo imali pravog da ga zaustavi. Čarapić je na kraju dobio priliku da tri puta lako poentira preko Lukovića. Tako se ne može dobiti niko u ABA ligi
”, zaključio je Pavićević.

Mornar – Mega Bemax 80:84 (17:29, 23:19, 21:19, 19:17)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 1,800  SUDIJE: Tomislav Hordov, Milan Nedović, Radoš Arsenijević

ŠUT ZA TRI: Mornar 10/34  Mega Bemax 11/29
SLOBODNA BACANJA: Mornar 20/28 Mega Bemax 13/20
SKOKOVI: Mornar 25+15, Mega Bemax 26+7
ASISTENCIJE: Mornar 15, Mega Bemax 21
UKRADENE LOPTE: Mornar 8,  Mega Bemax 6
IZGUBLJENE LOPTE: Mornar 12,  Mega Bemax 16
BLOKADE: Mornar 3, Mega Bemax 3

Mornar: Kerington 13 (5sk, 4as), Kejnig 3 (6/13 za tri, 4as), Mugoša, Drenovac, Pavić 8 (8sk), Vujošević 4, Pavićević, Voler 11 (3/8 za tri, 4sk), Vranješ 4 (3as), Mornar, Rebić 3, Luković 11 (10 sk).

Mega Bemax: Mušidi 7, Janjić, Marjanović 12 (3/4 za tri), Ašćerić 5 (1/7 za tri), Mišković 3, Čarapić 15 (2/5 as), Antić, Bitadze 26 (3/4 za tri, 10 sk), Koprivica, Mokoka 9, Fundić 3 (5sk), Stanić 2.