“Ponos Bara” je na gostovanju Zadru u 4. kolu ABA lige bio na visini zadatka, potvrdivši i u dvorani “Krešimir Ćosić” da ekipa “raste” iz meča u meč: Zadar – Mornar 83:93!

Utakmicu je bolje otvorio domaćin (serija 9-0 na start), ali je naš tim brzo uhvatio bolji ritam a do sredine prve četvrtine i “priključak” (13:12). Ipak, u završnici ovog perioda domaćin je još jednom uspio da se odlijepi na 9 poena razlike (27:18).

Ovaj zaostatak anuliran je prije sredine druge dionice i to poenima Volera (12 poena za tri minuta!), nakon čega su počeli da pogađaju i Vranješ i Rebić pa je u 17. minutu viđen preokret (38:39).

Do sredine treće dionice, razlika je, uglavnom, samo raslo pa je u 25. minutu prvi put Mornar prvi put stigao do dvocifrenog vođstva. Domaćin se vratio početkom treće četvrtine (71:74), ali je u tim trenucima ponovo stvari u svoje ruke preuzeo Voler i sa dvije trojke demoralisao Zadrane, a odmah nakon njega Vranješ, Rebić i Luković efektnim akcijama podigli prednost na 71:87 nakon čega je duel bio lišen rezultatske dramatike.

Zadar – Mornar 83:93 (27:18, 16:29, 18:20, 22:26)

DVORANA: Krešimir Ćosić GLEDALACA: 3,000 SUDIJE: Matej Boltauzer, Dragan Porobić, Dragan Kralj.

ŠUT ZA TRI POENA: Zadar 8/24, Mornar 12/29
SLOBODNA BACANJA: Zadar 15/19, Mornar 11/17
SKOKOVI: Zadar 20+10, Mornar 21+11
ASISTENCIJE: Zadar 10, Mornar 11
UKRADENE LOPTE: Zadar 9, Mornar 7
IZGUBLJENE LOPTE: Zadar 13, Mornar 12,

Zadar: Grant 22, Bašić 3, Marić, Magariti 10, Krajina 2, Vuković 9, Brzoja, Praja, Tomas, Litl 18, Božić 19, Planinić.

Mornar: Kerington 2, Kejnig 12 (4/7 za tri, 3 as), Mijović, Mugoša, Pavić 8 (4 sk, 4 bl), Vujošević, Pavićević, Voler 19 (5/7 za tri, 3 as, 3 uk.l), Vranješ 14 (1/3 za tri, 4 sk, 2 uk.l), Mornar 10, Rebić 16 (2/3 za tri, 1 uk.l),  Luković 12 (12 sk, 5 bl).