Predvođeni impresivnim Nidamom i Vranješom, Mornar savladao branioca titule i zakazao majstoricu za ponedeljak, 2. aprila!

Mornar je uzvratio!

Barani su u "Topolici" pobedili Crvenu zvezdu mts 88:84 i izjednačili u polufinalnoj seriji

Raspucani Nemanja Vranješ odigrao je meč karijere, postigao 29 poena, Derek Nidam je probijao i pretrčavao petorku Zvezde, ubacio 28, a njihovih 57 poena bili su dovoljni da se branilac titule baci na leđa!

Četiri minuta pre kraja, pri maksimalnom vođstvu domaćina (84:70), probudio se Ognjen Dobrić, postigao 11 poena i zajedno sa Dejanom Davidovcem (14 p) uspio da "zakuva" završnicu, ali ne i da spriječi poraz.

Kao i prošle godine, Zvezda će ponovo kroz majstoricu tražiti plasman u finale ABA lige, u ponedeljak, 2. aprila u hali "Aleksandar Nikolić". U međuvremenu će na istom parketu igrati protiv Reala, sa mislima usmerenim i ka Baranima i ka najvažnijih 40 minuta u dosadašnjem dijelu sezone.

Impresivnom partijom Nidama i Vranješa, kontrolom rezultata kroz sve četiri četvrtine, ekipa Mihaila Pavićevića zakazala je meč odluke i konstantno ranjavala odbranu gostiju. Nidama nisu išle trojke (0/7), ali je od početka uvidio da će prodorima moći da poentira i to je i radio, dok je Vranješ cijepao mrežicu i rušio goste po pravilu teškim hicima sa osam metara.

A, pogodio je šest takvih trojki, uključujući i tri u nizu pri rezultatu 69:66.

Sa druge strane, najefikasniji među Beograđanima bio je Tejlor Ročesti sa 16 poena, mada ni on nije bio Alimpijeviću od prevelike koristi dok se meč "lomio" i dok je tokom desetak minuta nastavka Zvezda igrala na posjed ili dva zaostatka.

Nidam i Vranješ pokrenuli su početkom poslednje četvrtine veliku ofanzivu Barana, doveli ih do "plus 14", kada su Dobrić i Davidovac pružili Zvezdi nadu, ali ništa više od toga. Džejms Feldin rešetao je u prvom meču, ali je u Baru bio tih i neprimetan sa pet poena, dok je Alen Omić (11 poena) bio u prvom planu samo krajem prvog poluvremena, kada je kažnjavao probleme visokih igrača domaćih sa faulovima.

Pavićević je u pauzi smislio način da reši tu situaciju, a Vranješ i Nidam su prepunoj "Topolici" poklonili pobjedu u istorijskom, prvom plej-of meču ABA lige u Baru.

MORNAR: Pavićević, Ćalić 1, Mićović 6 (7 sk), Nidam 28 (0/7 za tri, 5 as), Mijović, Pavić 4, Vujošević 10, Mugoša, Rejli Ros 10, Vranješ 29 (6/10 za tri).

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 14 (2/3 za tri), Lazić, Antić 9, Dobrić 11 (6 sk), Feldin 5, Janković, Ročesti 16, Omić 11 (5 sk), Lesor 8, Enis 2, Bjelica 8.