Mornar je napravio vjerovatno ključni korak u borbi za opstanak u regionalnoj eliti, savladavši u 21. kolu ABA lige Borac u Topolici 104:99!

Junak trijumfa "Ponosa Bara" bio je Balša Živanović koji je u zavšrnici kada se meč i lomio ubacio 11 poena u seriji domaćina 13-0. Najbolji izdanak aktuelne generacije Mornarove škole ubacio je tri trojke i jednom poentirao nakon prodora.

Navijači Mornara su punih 35 minuta strahovali da li će njihov tim ostati bez bodova u meču sa direktnim rivalom u borbi za opastanak. Iako je vodio tokom većeg dijela meča, domaćin je početkom završne četvrtine ušao u minus ali je u završnici pokazao pravo lice i slavio i to za poen ubjedljivije nego što je u prvom meču sa Čačanima bio kratak, pa sada ima bolji skor i od MZT-a i od Borca, koji su glavni konkurenti u borbi za opstanak.

U prvoj četvrtini je egal trajao do 8:8, a onda je Mornar, predvođen sjajnim Nemanjom Vranješom (u prošlom kolu pretekao Derika Nidama i postao najbolji strijelac Mornara u ABA ligi), ubrzao i poveo 15:8, pa 21:14, a do 23:17 nije imao nijedan promašaj. Barani su u prvih šest minuta šutirali 3-3 za dva poena, 4-4 za tri, te 5-5 sa linije bacanja, pri čemu je 13 poena, odnosno tri trojke, ubacio Vranješ! Mornar je prvi promašaj na meču imao nakon šest minuta i šest sekundi, kada je za tri poena neprecizan bio Gregor Glas, ali su Barani do kraja četvrtine održavali prednost, koja je po isteku 10. minuta iznosila 31:27, uz 16 poena Vranješa na jednoj i 12 Hantera Hejla na drugoj strani.

U prvi šest minuta druge četvrtine se igralo koš za koš, a onda su uslijedile dvije serije, po jedna sa obje strane. Prvo su Barani, uz pet poena Balše Živanovića, napravili seriju 7-0 za vođstvo od 51:43, a istu prednost su imali i minut i 53 sekunde prije kraja (53:45), kada se činilo da će sigurno privesti poluvrijeme kraju. Međutim, uslijedio je pad Barana u oba pravca, što je Borac kaznio i serijom 10-0 stigao do dva poena prednosti na odmoru.

Slično kao u drugoj, i u prvoj polovini treće četvrtine nijedna ekipa nije uspjela da se odlijepi, s tim da je samo Mornar bio u vođstvu, ali ne većem od četiri poena. Onda su Barani, nakon koša i dodatnog bacanja Kristijana Džonsa, došli do “plus sedam” (73:66), tu prednost su imali i 69 sekundi prije kraja, nakon trojke Marka Pecarskog (82:75), ali su ponovo posustali u finišu, što je Hejl kaznio sa dvije trojke i smanjio zaostatak Borca na pola koša (82:81).

Rezultatska klackalica je trajala u prva četiri i po minuta, nakon kojih je Borac vodio 94:91, a onda je uslijedio najbolji period meča za Barane i Živanovića, koji je meč završio sa 16 poena.

Mornar Barsko zlato - Borac 104:99 (31:27, 22:28, 29:26, 22:18)

DVORANA: Topolica GLEDALACA: 824. SUDIJE: Boltauzer (Slovenija), Hadžić, Vovk (Hrvatska).

MORNAR: Goldvajer 2 (3as), Džons 14 (4sk), Glas 6 (4as), Živanović 16 (4/7 za tri), Đoković 10 (8as), Vebster 10 (3as, 3sk), Vranković 12, Kovačević 2, Pecarski 16 (10sk), Miković , Vujačić , Vranješ 16 (3/4 za tri).

BORAC: Boldvin 8, Glišić, Lešić 10, Tomašević 9, Gagić 10, Kočović, Radonjić 14, Todorović 3, Čarapić 14, Hejl 31.

U 22. kolu ABA lige Mornar gostuje Splitu, u petak 17. marta (18:00)