Košarkaši Mornara dobili su vjerovatno najvažniji susret ove sezone: protiv MZT-a u Topolici, “Ponos Bara” slavio je 93:84.

Pobjeda u meču u kojem je poraz Barane mogao da košta i statusa ABAligaša, izvojevana je na krilima bivših igrača Partizana Glasa i Pecarskog. Slovenac je nosio Mornar do završne četvrtine u kojoj se razgoropadio Srbin, spriječivši dramu završnici.

Naš tim sada ima skor od tri pobjede više od rivala iz Skoplja koji je na začelju tabele a i bolji međusobni skor pa je, praktično, osiguran makar plej aut za opastanak u ABA ligi. U narenda dva kola biće jasnije koliko Mornaru još treba pobjeda da izbjegne razigravanje.

U svakom slučaju, naša ekipa sada može rasterećenije da se prirpema za odlučujuće bitke, prije svega u odloženom duelu sa Igokeom i Borcem u Baru.

Mornar je u prvoj četvrtini ubacio pet trojki iz sedam pokušaja (Glas dvije, Pecarski, Vujačić i Vranješ po jednu), i imao bolji skok (8-6), ali i samo pola koša prednosti (27:26). Razlog minimalne razlike bila mnogo bolja “unutrašnja igra” gostiju (14 poena). U drugoj četvrtini naš tim je stao šut za tri poena (samo jedna trojka iz pet pokušaja), ali je iz kontri i dobrom realizacijom penala napravio seriju 11-0, za 2,5 minuta, i stigao do prve dvocfirene prednosti (38:28). Malo zatim, Mornar je stigao i do, ispostavilo se, rekordnih 44:33.

Prilika da se meč riješi mnogo prije kraja propuštena je usiljenim šutevima sa distance što je MZT iskoristio da se vrati i do velikog odmora izjednači (46:46).

U trećoj četvrtini gledana je igra u ritmu koš za koš, mada je u jednom trenutku MZT uspio da serijom 9-0 povede 59:53.

Kada se činilo da kola kreću nizbrod, raspucao se Pecarski i Mornar se eksrpesno vratio i preokrenuo na 60:59. U poslednji kvartal ponovo s eušlo sa rezultatskim egalom (68:68). Meč je, međutim, bio odlučen u prvih dva i po minuta posljednjeg kvartala nakon serije Barana 11-0, koju je otvorio trojkom Vranješ.

U finišu nije bilo drame jer gosti nakon bijega domaćina nisu imali snage da ozbiljnije zaprijete.

Mornar Barsko zlato – MZT 93:84 (27:26, 19:20, 22:22, 25:26)

DVORANA: “Topolica”. GLEDALACA: 1.800. SUDIJE: Radojković (Hrvatska), Porobić (Bosna i Hercegovina), Kruljac (Hrvatska).

MORNAR: Goldvajer 7 (2-1), Džons 4 (1-0), Glas 26 (8-7), Peković, Đoković 4 (6-4), Vranković 4, Kovačević 8 (3-3), Pecarski 24 (1-0), Miković, Vujačić 8 (1-1), Vranješ 8 (3-2), Radetić.

MZT: Krstevski 1 (2-1), Bursać 3, Mićović 9, Kefi 13 (2-2), Andonoski, Robev, Kuk 17 (6-4), Ver 7 (2-2), Abu 20 (8-6), D. Stojanovski 6 (2-2), V. Stojanovski 8, Pandev.

Mornar u narednom kolu, početkom marta, gostuje Megi.